Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie pokonał zespół z Wieliczki

I liga K: Joker Świecie pokonał zespół z Wieliczki

W 4. kolejce I ligi kobiet siatkarki Jokera Świecie pokonały w czterech setach 7R Solną Wieliczka. Podopieczne Piotra Sobolewskiego dały sygnał, że w tym sezonie także będą walczyć o czołowe lokaty.

Mecz zaczął się od minimalnego prowadzenia wieliczanek (3:1, 4:2, 6:4), jednak po chwili nie ustrzegły się one trzech błędów własnych, które pozwoliły drużynie ze Świecia wyjść na 8:6 i 10:8. Solna później odzyskała prowadzenie, ale na chwilę. Od 13:14 sprawy w swoje ręce wzięły środkowe Karolina Bednarek i Paulina Majkowska. Ich ataki, blok i zagrywka sprawiły, że Joker odskoczył na 17:14. Przyjezdne jeszcze zbliżyły się na 17:18, lecz na więcej Jokerki im nie pozwoliły. Dwa punkty Patrycji Wyrwy, jeden Bednarek oraz dwa kolejne błędy własne rywalek sprawiły, że przewaga podopiecznych Piotra Sobolewskiego wzrosła do 23:18. Nie wypuściły jej już z rąk, a partię zakończył as serwisowy Karoliny Florczak.

Drugi set należał do siatkarki z Małopolski, które przede wszystkim uszczelniły blok. Zawodniczkom Jokera trudno było się przez niego przebić, pojawiły się też problemy z przyjęciem. Solna od razu wyszła na 8:1, a później wygrywała nawet 18:5. W końcówce gospodynie zaczęły punktować regularniej, ale i tak przegrały do 15. Warto zaznaczyć, że dobrą zmianę na przyjęciu dała Agata Trybuła, co zaowocowało tym, że pozostała ona na placu gry w kolejnej odsłonie. A w niej Jokerki przeszły szybką metamorfozę. Do 14:13 dla nich trwała wymiana ciosów. W ekipie gospodyń dobrze w ataku spisywała się Klaudia Grzelak. Punktowały też Florczak i Trybuła. Potem Joker odskoczył na 18:13 i 20:14. W końcówce przypomniała o sobie Majkowska, asa zaliczyła też Małgorzata Sobolewska. Świecianki zwyciężyły do 15.

Przebieg seta czwartego długo wskazywał, że po nim mecz się nie zakończy. Zespół z Wieliczki wygrywał już 13:7. Wówczas nastąpił koncert gry siatkarek Jokera, które wyciągnęły wynik na 16:13. Świetne zagrywki Klaudii Grzelak pozwalały na wyprowadzenie skutecznych kontr, a te kończyły Florczak, Grzelak, Bednarek i Wyrwa. Solna złapała później jeszcze trzykrotnie kontakt (15:16, 16:17, 17:18), ale kolejne skuteczne akcje Patrycji Wyrwy, Pauliny Majkowskiej oraz pomyłka Karoliny Sowisz sprawiły, że zrobiło się 21:17 dla Jokerek. Tej szansy świecianki nie wypuściły z rąk, zwyciężając do 19. Ostatni punkt zdobyła blokiem Natalia Sidor, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku.

Joker Mekro Energoremont Świecie – 7R Solna Wieliczka 3:1
(25:21, 15:25, 25:15, 25:19)