Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Brązowe medale dla zespołu z Wieliczki

I liga K: Brązowe medale dla zespołu z Wieliczki

Znamy już brązowe medalistki I ligi kobiet w sezonie 2017/2018. Krążki z tego kruszcu zawisły na szyjach zawodniczek Solnej Wieliczka. W sobotę po raz trzeci pokonały one Energetyka Poznań. Przegrały co prawda pierwszego seta, ale w trzech kolejnych już okazały się lepsze.

Błąd rywalek pozwolił siatkarkom Energetyka odskoczyć na 4:2, ale przyjezdne wyrównały na 7:7 za sprawą udanej zagrywki. W tym momencie urazu doznała Agata Skiba, którą zmieniła Angelika Szostok. Wybiło to nieco z rytmu zawodniczki Solnej, które popełniały proste błędy i po autowym ataku Grabki o czas poprosił Ryszard Litwin (10:7). Poznanianki utrzymywały przewagę do stanu 20:20, kiedy to udany atak gości dał remis. Doszło do gry na przewagi, po której ostatecznie cieszyć się mogły poznanianki po udanej zagrywce Barbary Cembrzyńskiej.

Siatkarki z Wieliczki już na początku drugiej partii zbudowały sobie przewagę. Po autowym ataku Klaudii Świstek było już 7:3 i o czas poprosił Marcin Patyk. Nic to jednak nie dało, przy zagrywce Juliji Monnakmae wieliczanki odskoczyły na 14:5. Poznanianki nie mogły skończyć akcji, popełniały masę błędów. Gospodynie zbliżyły się na 14:19, w kolejnej akcji zadziałał jednak blok rywalek. Znów na zagrywkę udała się Julija Monnakmae. Pozostała ona już w polu serwisowym do końca seta, a zakończył się on udaną akcją w ataku.

Kolejna partia miała wyrównany początek, ale kolejne kłopoty w ataku przy trudnej zagrywce rozgrywającej Juliji Monnakmae spowodowały, że poznanianki przegrywały 6:11. Serię zakończył dopiero atak Agnieszki Wołoszyn. Podopieczne trenera Patyka zbliżyły się na dwa oczka. Blok Klaudii Gajewskiej pozwolił zniwelować różnicę do jednego oczka (15:16) i o czas poprosił Ryszard Litwin. W ustawieniu z Judytą Gawlak na zagrywce wieliczanki odskoczyły na 22:18. Przewagę tę utrzymały już do końca seta.

W trzecim secie trwała wyrównana walka, wieliczanki w pewnym momencie po błędzie rywalek odskoczyły na 16:14, a po dobrej zagrywce Agaty Skiby, której uraz nie okazał się groźny, było już 21:18. Wieliczanki wydawały się zmierzać po brązowe medale, udany blok dał im już wynik 23:19. Mecz zakończył się blokiem na Klaudii Świstek.

MVP: Magdalena Grabka

Energetyk Poznań – 7R Solna Wieliczka 1:3
(27:25, 14:25, 20:25, 20:25)

Stan rywalizacji: 3:0 dla 7R Solnej Wieliczka