Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Helene Rousseaux: Jestem dumna z postawy całego zespołu

Helene Rousseaux: Jestem dumna z postawy całego zespołu

fot. Sylwia Lis

– Przystąpiłyśmy do meczu bardzo skoncentrowane i to dało duży efekt. Wiedziałyśmy, że czeka nas rywalizacja z mocnym zespołem, który do tej pory w LSK prezentował się lepiej od nas, może poza wpadką z Treflem Proximą Kraków – mówiła po meczu z Budowlanymi Łódź Helene Rousseaux. – Miałyśmy duży respekt przed rywalkami i nastawiałyśmy się na ciężki bój. Tym bardziej jestem dumna z postawy całego naszego zespołu, bo wykonałyśmy razem kawał dobrej roboty – dodała przyjmująca Developresu Rzeszów na łamach Przeglądu Sportowego.

To był wasz najlepszy mecz w sezonie, zwłaszcza pod względem przyjęcia, które do tej pory szwankowało…Helene Rousseaux:To prawda. Poziom naszej gry w przyjęciu był bardzo pozytywny. Osobiście też czułam się dobrze w tym elemencie i byłam w stanie brać na siebie nawet nieco więcej przestrzeni niż normalnie. Zwykle rywalki szukają mnie w przyjęciu i koleżanki starają się mnie jak najbardziej wspomóc. Tym razem wszystkie dobrze zaprezentowałyśmy się w tym elemencie i to na pewno cieszy.

Po raz kolejny była pani liderką zespołu, zdobywając najwięcej punktów. Otrzymuje pani wiele piłek w ataku, ale po meczu z Budowlanymi nie widać nawet po pani zmęczenia…

– W moim przypadku nie chodzi nawet o zmęczenie, ale bardziej o dolegliwości z kolanem. Na szczęście w klubie wszyscy o mnie bardzo dbają. Dzięki temu na boisku wyglądam tak, jakbym była w pełni formy fizycznej i miała mnóstwo energii.

Dzięki zwycięstwu z Grot Budowlanymi Łódź rozpoczęłyście marsz w górę tabeli, a już w niedzielę czeka was mecz Impelem Wrocław i szansa na powiększenie dorobku punktowego…

– Mam nadzieję, że do meczu z Impelem wyjdziemy tak skoncentrowane, jak przeciwko Budowlanym. Nie ma nawet co mówić i myśleć o punktach, tylko trzeba wyjść na boisko z odpowiednim nastawieniem i wykonać to, co sobie założymy. Życzyłabym sobie, żebyśmy w niedzielę zagrały na podobnym poziomie jak teraz z Budowlanymi.

Ma pani jakieś specjalne życzenia przed losowaniem fazy grupowej Ligi Mistrzyń?

– Oczywiście bardzo zależy mi, żebyśmy się znalazły w grupie z włoską drużyną, bo uwielbiam Włochy i traktuję ten kraj jak swoją drugą ojczyznę po Belgii. Nie miałabym też nic przeciwko rywalizacji z którymś zespołów w Turcji, bo grałam w Stambule w poprzednim sezonie i też mam dobre wspomnienia z tego miasta. Jeśli trafimy do grupy z zespołem włoskim i tureckim, to trzeci rywal będzie mi już całkowicie obojętny.

Rozmawiała Karolina Korbecka – więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved