Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał WT: Kantor i Łosiak zagrają o medale

Finał WT: Kantor i Łosiak zagrają o medale

Polska dwójka Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zapisała na swoim koncie kolejne zwycięstwo w finałach turniejów cyklu World Tour, które rozgrywane są w Hamburgu. Tym razem biało-czerwoni pokonali duet gospodarzy i dzięki temu awansowali do półfinału zawodów.

Reprezentanci naszego kraju po wygraniu grupy awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału. W nim spotkali się z parą gospodarzy – Böckermann/Schumann. Niemcy nie okazali się wymagającymi przeciwnikami i od początku oddali pole gry biało-czerwonym. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z akcji na akcję czuli się coraz pewniej, zwiększając prowadzenie. Pierwsza partia bardzo szybko padła ich łupem. W kolejnej części spotkania reprezentanci Niemiec przez pewien czas nie pozwalali Polakom znacznie odskoczyć, choć cały czas utrzymywała się przewaga pary z kraju nad Wisłą (11:9). W połowie odsłony wszystko zaczęło jednak toczyć się tak jak w secie otwarcia. Biało-czerwoni prowadzili coraz wyraźniej i z akcji na akcję zwiększali dystans dzielący ich od przeciwników (16:11, 18:12, 20:13). Niemcy musieli więc po krótkiej walce uznać wyższość dwójki z naszego kraju.

W półfinale turnieju finałowego zawodów World Tour reprezentanci Polski zmierzą się z amerykańską dwójką Dalhausser/Lucena, która pokonała w sobotnim meczu Saxtona i Schalka. Trwający blisko godzinę ćwierćfinał zakończył się w tie-breaku, a obie pary przez długi czas walczyły o korzystny rezultat. Dopiero w trzecim secie duet z USA był w stanie wypracować niewielką nadwyżkę, którą utrzymał do końca. Trzysetowe starcie rozegrali także siatkarze z Włoch i Hiszpanii. Duet Herrera/Gavira otworzył mecz wygraną, ale w kolejnych partiach oddał już inicjatywę rywalom. Nicolai/Lupo w drugiej i trzeciej części spotkania przeważali wyraźnie i o finał zagrają z Brazylijczykami. Evandro i Andre w swoim ćwierćfinale okazali się lepsi od Austriaków Doppler i Horst. Co prawda rywale walczyli zaciekle i próbowali przedłużyć mecz, ale bezskutecznie.