Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Berruto bliżej Iranu, nowa opcja Stojczewa?

Berruto bliżej Iranu, nowa opcja Stojczewa?

fot. Katarzyna Antczak

Koniec 2016 roku dał nam odpowiedź na pytanie, kto zastąpi Stephane’a Antigę na stanowisku trenera reprezentacji Polski. Na nowego szkoleniowca wciąż jednak czekają inne kadry narodowe. Włoskie media spekulują o przyszłości trenerów Giovanniego Guidettiego, Radostina Stojczewa czy Mauro Berruto.

Pierwsze dni 2017 roku to kontynuacja przygody z poszukiwaniem nowych szkoleniowców przez kadry narodowe Iranu czy Turcji. Szkoleniowcem wciąż nie mającym skonkretyzowanych planów na przyszłość jest m.in. były kandydat na stanowisko trenera reprezentacji Polski. Mauro Berruto pozostaje bowiem w grze o posadę trenera Irańczyków (oprócz niego kandydatami są jeszcze Javier Webber i Igor Kolaković).Jak informuje La Gazzetta dello Sport, Radostin Stojczew, do niedawna wymieniany w gronie faworytów do przejęcia sterów najpierw w Polsce, później w Iranie, może też wrócić do Italii. Autor sukcesów Trentino miałby objąć Cucine Lube Civitanova po Gianlorenzo Blenginim. Ten sezon ma być bowiem ostatnim, w którym trener reprezentacji Włoch łączy obowiązki klubowe z reprezentacyjnymi.

Dość niespodziewanie niedawno do mediów dotarła informacja, że z reprezentacją Holandii żegna się Giovanni Guidetti, Trener VakifBanku Stambuł, który poprowadził Oranje do półfinału IO i srebra mistrzostw Europy w 2015 roku, taką, a nie inną decyzję podjął ze względów osobistych. Szkoleniowiec chciał być bliżej swojej rodziny. Między innymi z tego powodu Guidetti ma kandydować na trenera reprezentacji Turcji. Pozostanie w Turcji pozwoliłoby Włochowi być bliżej rodziny, co uniemożliwiały m.in. częste wyjazdy, wynikające z obowiązków kadrowych spoczywających na nim jako szkoleniowcu Oranje. Przypomnijmy, że barw Turcji broni m.in. żona szkoleniowca, grająca na pozycji środkowej 28-letnia Bahar Toksoy.

Również grono kandydatów na następcę Guidettiego w Holandii jest dość spore. Zagraniczne media donoszą o wielu nazwiskach, spośród których najbardziej prawdopodobne to: Massimo Barbolini (były trener Azzurre, jeden z autorów sukcesów Pomi Casalmaggiore, aktualny trener Eczacibasi Stambuł), Giovanni Caprara (obecny szkoleniowiec Casalmaggiore) czy Marco Bonitta. Chociaż w przypadku tego ostatniego może być to trudne ze względu na jego obowiązki w Rawennie. W kontekście kadry Holandii padają takie nazwiska jak Zoran Terzić, Avital Selinger, a także Gert Vande Broek.

źródło: inf. własna, oasport.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved