Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Udana inauguracja Łosiaka i Kantora

Gstaad Major: Udana inauguracja Łosiaka i Kantora

Dobrze turniej główny Gstaad Major rozpoczęli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Pierwszymi przeciwnikami Polaków w grupie G byli reprezentanci Łotwy – Martins Plavins i Haralds Regza. Biało-czerwoni wygrali spotkanie bez straty seta.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie mieli żadnych problemów z pokonaniem swoich rywali. Już w pierwszej partii Polacy zarysowali swoją przewagę, wygrywając z duetem Plavins/Regza wysoko – 21:15. W drugiej odsłonie biało-czerwoni nie zwalniali tempa. Ponownie zdominowali wydarzenia na boisku, nie dając Łotyszom za bardzo dojść do głosu. W pewnym momencie odskoczyli im na sześć oczek (16:10), a chwilę potem ich przewaga była aż dziewięciopunktowa (19:10). Stało się jasne, że reprezentanci Polski pewnie zmierzają po zwycięstwo w tym secie i zarazem w całym spotkaniu. Ostatecznie kropkę nad i postawili, triumfując w drugiej partii 21:13.

Kolejne spotkanie duet Łosiak/Kantor rozegra w czwartek. Rywalami polskiego zespołu tym razem będą Belgowie – Dries Koekelkoren i Tom van Walle.