Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Dwie polskie męskie pary odpadły w kwalifikacjach

GS Olsztyn: Dwie polskie męskie pary odpadły w kwalifikacjach

W Olsztynie rozpoczęły się kwalifikacje do turnieju głównego Grand Slam, w których wzięły udział dwie polskie pary. Marcin Chiniewicz i Maciej Kałuża oraz Bartłomiej Dzikowicz i Adam Parcej przegrali swoje spotkania już w I rundzie i pożegnali się z turniejem. W turnieju głównym zagra jednak pięć innych polskich par.

Do kwalifikacji turnieju męskiego Grand Slam w Olsztynie przystąpiły dwie polskie pary. Marcin Chiniewicz i Maciej Kałuża w pierwszej rundzie trafili na Serbów Stefan Basta/Lazar Kolarić. Rywale w pierwszym secie okazali się lepsi od naszych reprezentantów, spokojnie wygrywając do 16. W drugiej partii Polacy nawiązali już z rywalami wyrównaną walkę, niestety, w końcówce znów przegrali, tym razem do 18, i pożegnali się z turniejem.

Bartłomiej Dzikowicz i Adam Parcej zmierzyli się z Tobiasem Winterem i Lorenzem Petutschnigem z Austrii. Wyżej notowani rywale zdominowali grę w pierwszym secie i wysoko pokonali biało-czerwonych do 14. Sporo emocji było natomiast w drugiej partii. Polacy walczyli z Austriakami jak równy z równym i doprowadzili do zaciętej końcówki. W niej częściej mylili się rywale i nasi siatkarze doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii Dzikowicz i Parcej znów nie ustępowali rywalom, ale tym razem końcówka była dla pary z Austrii. Winter i Petutschnig wygrali 15:13 i to oni w II rundzie walczyć będą o awans do turnieju głównego.

W rozpoczynających się w czwartek rozgrywkach grupowych weźmie udział pięć innych polskich par. Będą to mający już kwalifikację olimpijską Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Oprócz nich na olsztyńskich boiskach zobaczymy również Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza, a także dwie pary, które otrzymały „dziką kartę” – Macieja Kosiaka i Macieja Rudola oraz Kacpra Kujawiaka i Michała Bryla.