Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Long Beach: Biało-czerwone pożegnały się z turniejem

GS Long Beach: Biało-czerwone pożegnały się z turniejem

fot. FIVB

Chociaż polski eksportowy plażowy duet żeński wykorzystał szansę i zwyciężył pewnie w spotkaniu I rundy turnieju Grand Slam w amerykańskim Long Beach, pokonując swoje rywalki ze Szwajcarii w dwóch setach, to w II rundzie nie dał rady reprezentantkom USA, minimalnie ustępując przeciwniczkom 1:2. Co ciekawe biało-czerwone niespełna trzy tygodnie temu pokonały Amerykanki w swoim debiucie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w swoim stylu rozegrały pierwszą odsłonę spotkania z ekipą ze Szwajcarii – Forrer/Verge-Depre. Świetna gra na siatce naszej blokującej oraz skuteczna walka w defensywie broniącej Moniki Brzostek przyniosły zamierzony rezultat, jakim było zwycięstwo 21:18.Biało-czerwone poszły za ciosem w drugiej odsłonie spotkania, demonstrując prawdziwy pokaz siły rywalkom. Reprezentantki naszego kraju szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, dzięki czemu ze spokojem mogły wyprowadzać swoje ataki. W dodatku kilkukrotnie pomyliły się ich rywalki i Polki pewnie triumfowały 21:13, meldując się tym samym w II rundzie rozgrywek w Long Beach. Tam czekały na na nie gospodynie – Fendrick/Sweat.

Pojedynek II rundy zmagań w Long Beach rozpoczął się podobnie, jak spotkanie rozgrywane pomiędzy tymi parami niespełna trzy tygodnie temu w Rio. Amerykanki przejęły inicjatywę nad pierwszym setem i kontrolując poczynania na boisku, pewnie triumfowały w premierowej odsłonie. Analogii z Rio można by doszukiwać także w odsłonie numer dwa. Podrażnione wysoką porażką biało-czerwone zmieniły obraz gry i to one zaczęły „rozdawać karty” na plaży w Long Beach. Rezultat? Kołosińska/Brzostek zmiażdżyły rywalki, pozwalając im ugrać zaledwie dziesięć oczek. O awansie do ćwierćfinału zadecydować miał więc tie-break. W nim przewaga nie była tak wyraźna, jednak lepsze okazały się gospodynie, które po 44 minutach zameldowały się w 1/4 finału Grand Slam w USA. Polki zakończyły więc turniej w Stanach Zjednoczonych na 9. miejscu.

I runda:
Forrer/Verge-Depre SUI – Kołosińska/Brzostek POL 0:2
(18:21, 13:21)

II runda:
Fendrick/Sweat USA – Kołosińska/Brzostek POL 2:1
(21:13, 10:21, 15:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved