Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Słaby: Mieliśmy swoje szanse

Grzegorz Słaby: Mieliśmy swoje szanse

Siatkarze GKS-u Katowice nie zdołali wygrać w Bełchatowie ani seta. Nie można jednak powiedzieć, że podopieczni trenera Piotra Gruszki nie podjęli walki. – Mieliśmy swoje szanse, szczególnie w pierwszym secie, gdzie dość długo prowadziliśmy. Potem Srećko Lisinac poszedł na zagrywkę i zrobił nam spore problemy – powiedział po spotkaniu drugi trener zespołu z Katowic, Grzegorz Słaby.

Faworytem spotkania w Bełchatowie była PGE Skra, która w tym sezonie w swojej hali nie przegrała jeszcze meczu. GKS-owi Katowice nie udało się przełamać zwycięskiej passy bełchatowian. – Wiadomo, jakim potencjałem dysponuje Skra, w szczególności w polu zagrywki. Odrzuciła nas od siatki i potem mieliśmy kłopoty, by skutecznie atakować na wysokiej piłce – przyznał asystent Piotra Gruszki. – Jeżeli nam udało się przyjąć piłkę bliżej siatki, to graliśmy na równi, natomiast decyzje, które podejmowaliśmy na piłkach wysokich, nie były najlepsze, bo nie atakowaliśmy przez te strefy, które powinnyśmy. Skra miała wiele kontrataków, które wykorzystywała. Pokazała klasę i po prostu była lepsza – dodał Grzegorz Słaby.

Środkowy GKS-u Katowice, Emanuel Kohut, także podkreślił klasę sobotniego rywala. – Ten mecz pokazał nam, gdzie mamy jeszcze nasze rezerwy i nad czym musimy pracować. Dla kibiców myślę było to fajne widowisko. Skra jest jednym z najlepszych zespołów na świecie, ma sporo doświadczenia, gra w Lidze Mistrzów – przyznał zdobywca sześciu punktów w tym spotkaniu. – Myślę, że nam zabrakło trochę szczęścia, bo mimo wszystko graliśmy dobrze. Gdybyśmy wygrali tego pierwszego seta, gdzie prowadziliśmy 15:10, gdzie potem Srećko Lisinac sprawił nam problemy zagrywką, a my nie mogliśmy zrobić przejścia, to wtedy mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej – dodał Słowak.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu