Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Grzegorz Łomacz: Wygrywali niesamowite akcje

Grzegorz Łomacz: Wygrywali niesamowite akcje

– Naprawdę żałujemy, że nie wykorzystaliśmy naszej szansy, bo mieliśmy okazję wygrać 3:0 z tak silnym zespołem. Szkoda, że o włos przegraliśmy – mówił po porażce 2:3 z Cucine Lube Marcin Janusz. – Mam ogromną nadzieję, że wygramy na wyjeździe za trzy punkty. Stać nas na to. Pokazaliśmy, że potrafimy z nimi grać – dodał Grzegorz Łomacz.

Bełchatowianie prowadzili już z Cucine Lube 2:0, jednak od trzeciego seta ich gra się załamała, co wykorzystali rywale. – Myślę, że zaczęliśmy grać zupełnie inną siatkówkę niż na początku meczu. To chyba było widać już pod koniec drugiego seta. W końcówce mieliśmy kilka szczęśliwych piłek, dzięki którym udało się nam wygrać. Niestety później Włosi bardzo mocno zagrywali. Nasza gra z kolei kompletnie się posypała i nie daliśmy rady wygrać – przyznał po meczu Marcin Janusz. – Myślę, że byli przygotowani na ciężki mecz. Naprawdę żałujemy, że nie wykorzystaliśmy naszej szansy, bo mieliśmy okazję wygrać 3:0 z tak silnym zespołem. Szkoda, że o włos przegraliśmy – dodał.

Siatkarze Skry nie stoją jeszcze na straconej pozycji, bowiem przed nimi rewanż we Włoszech. – Oczywiście, że to ważny punkt, ale trzeba pamiętać, że jeśli chcemy grać dalej, to musimy wygrać. Musimy wznieść się na jeszcze wyższy poziom. Drużyna Cucine Lube we własnej hali na pewno zagra jeszcze lepiej niż w Łodzi. Uważam, że jesteśmy w stanie wygrać z włoską drużyną, ale to musi być nasz jeden z lepszych meczów w tym sezonie – twierdzi Marcin Janusz.

Dwa wygrane sety na fajnej, pozytywnej energii, ale trzy kolejne zaczynały się od wysokiego prowadzenia Włochów i to ich napędzało. Wygrywali niesamowite akcje. Gdy wynik był na styku, tak jak w dwóch pierwszych setach, nie grali już tak luźno. Mieliśmy wtedy swoje szanse, które wykorzystaliśmy. Szkoda, że przegraliśmy, ale w kontekście rewanżu te dwa wygrane sety też są ważne. Mam ogromną nadzieję, że wygramy na wyjeździe za trzy punkty. Stać nas na to. Pokazaliśmy, że potrafimy z nimi grać – mówił z kolei Grzegorz Łomacz.

źródło: plusliga.pl, skra.pl