Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: Na boisku nie było sentymentów

Grzegorz Łomacz: Na boisku nie było sentymentów

W piątek został rozegrany pierwszy mecz 6. kolejki PlusLigi, w którym PGE Skra Bełchatów wygrała z Cuprum Lubin 3:0. – Ciężko było się przygotować do tego spotkania, dlatego tym bardziej cieszy mnie postawa wszystkich, którzy byli na boisku i nie tylko, bo to znaczy, że mamy bardzo silną drużynę – powiedział po meczu MVP pojedynku, Mariusz Wlazły.

Niewiele czasu na odpoczynek mieli siatkarze PGE Skry Bełchatów i Cuprum Lubin. W środę bełchatowianie w Olsztynie ulegli miejscowemu AZS-owi, a lubinianie przegrali przed własną publicznością z ZAKSĄ. W piątkowym pojedynku nie brakowało błędów – gospodarze oddali rywalom aż 26 punktów, a Cuprum pomyliło się 15 razy. Pomimo tylu pomyłek bełchatowianie wygrali, nie tracąc seta. – Po tak ciężkim spotkaniu w Olsztynie, które mieliśmy niedawno, cieszy mnie, że zespół stanął na wysokości zadania, bo jednak ciężko było się zebrać po podróży i bardzo wyczerpującym pięciosetowym spotkaniu, po emocjonalnym wypaleniu psychicznym, które nie pozwoliło nam zasnąć przez całą podróż. Ciężko było się przygotować do tego spotkania, dlatego tym bardziej cieszy mnie postawa wszystkich, którzy byli na boisku i nie tylko, bo to znaczy, że mamy bardzo silną drużynę, ale nie znaczy to, że chcielibyśmy w trzy dni rozgrywać dwa mecze – skomentował kapitan PGE Skry Bełchatów, Mariusz Wlazły.

W pierwszej szóstce PGE Skry wystąpił Grzegorz Łomacz, który w tegorocznym okienku transferowym zmienił Cuprum na zespół z Bełchatowa. – Na boisku nie było sentymentów. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania, może zabrakło trochę energii boiskowej, ale myślę, że było to widać u obu drużyn, ze względu na środowe mecze. My mieliśmy też podróż, lubinianie mieli podróż do Bełchatowa. Cieszę się, że w tych najważniejszych momentach zachowaliśmy zimną głowę i w miarę kontrolowaliśmy to spotkanie – powiedział rozgrywający. Siatkarz zwrócił uwagę na to, że jego zespół musi jeszcze poprawić swoją grę. – Na pewno pojawił się przestój i musimy to wyeliminować. W Olsztynie również pojawiły się dwa przestoje, które kosztowały nas przegraną. Na pewno będziemy pracować, jeszcze jesteśmy na początku sezonu – dodał Łomacz.

Chociaż lubinianie mieli swoje szanse w tym meczu, nie wykorzystali ich. Tym samym Cuprum nie zdołało przerwać passy Skry, która nie doznała jeszcze porażki w starciu z zespołem z Lubina. – Żałujemy tego, bo mogliśmy pokusić się o nieco więcej, nawet nie mówię o wygraniu spotkania, ale o secie, dwóch czy zdobyciu jakichś punktów. Chcieliśmy przełamać złą passę ze Skrą Bełchatów, ale myślę, że jeszcze się spotkamy i będziemy znowu walczyć  – stwierdził Marcin Kryś, libero Cuprum Lubin.

źródło: inf. prasowa, inf. własna