Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja M: Trzecia wygrana Olympiakosu

Grecja M: Trzecia wygrana Olympiakosu

W Grecji rozegrana została 3. kolejka rozgrywek ekstraklasy siatkarzy. Po raz trzeci bez straty seta wygrał Olympiakos Pireus z Fabianem Drzyzgą w składzie i zajmuje fotel lidera, wyprzedzając lepszym bilansem setów PAOK Saloniki. Wygrał również Kifisias Ateny, ale Mikołaja Sarneckiego zabrakło w składzie drużyny.

Nie zwalnia w greckiej ekstraklasie zespół Olympiakosu. Podopieczni trenera Fernando Munoza po raz trzeci wygrali za trzy punkty i nie stracili w tym sezonie jeszcze seta. Tym razem wygrali wyjazdowe derbowe spotkanie z również niepokonanym dotąd Ethnikosem Pireus i pewnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Czerwono-biali prowadzili przez cały czas i ich zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone. Całe spotkanie w barwach Olympiakosu rozegrał Fabian Drzyzga, który popisał się czterema asami serwisowymi. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny (12) zdobył Mikko Oivanen.

Tuż za Olympiakosem w tabeli znajduje się PAOK Saloniki, który również trzeci raz wygrał za trzy punkty, jednak ma już na koncie przegranego seta. Przytrafiło się to siatkarzom PAOK-u w poniedziałek w meczu z GAS-em Pamvohaikos Arhiki. Przy prowadzeniu 2:0 zespół gości od stanu 13:16 zdobywał seriami punkty i wygrał seta do 23. W czwartym znów triumfowali siatkarze z Salonik i to oni zgarnęli komplet punktów. 18 punktów dla PAOK-u w tym meczu zdobył Aleksander Szafranowicz, dwa punkty mniej Hernando Gomez.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł zespół Mikołaja Sarneckiego, AO Kifisias Ateny. Podopieczni trenera Kostasa Arseniadisa prowadzili już na wyjeździe z Foinikasem Syros 2:0, ale gospodarze doprowadzili do wyrównania. W tie-breaku Kifisias wygrał 15:11 i zgarnął dwa punkty, dzięki czemu awansował na 6. miejsce w tabeli greckiej ekstraklasy. W składzie zespołu z Aten zabrakło zmagającego się z urazem Mikołaja Sarneckiego. Świetnie zaprezentował się Taylor Hunt – kanadyjski atakujący zdobył w tym spotkaniu 31 punktów.

Pierwszą wygraną w sezonie odniósł Panathinaikos Ateny, które we własnej hali pokonał 3:0 Iraklis Petosfairisi. 15 punktów dla „Koniczynek” zdobył w tym meczu Christos Bellos. W pozostałych spotkaniach trzeciej serii spotkań Iraklis Chalkidas pokonał po tie-breaku Panachaiki Patras, a zespół MAS Niki Aeginiou również w pięciu setach rozstrzygnął na swoją korzyść wyjazdowy mecz z Ethnikosem Alexandroupolis.