Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja M: Oskar Kaczmarczyk nie znalazł recepty na Olympiakos

Grecja M: Oskar Kaczmarczyk nie znalazł recepty na Olympiakos

W 9. kolejce greckiej ekstraklasy Foinikas Syros, prowadzony przez polskiego trenera Oskara Kaczmarczyka, przegrał we własnej hali z Olympiakosem Pireus 0:3. Dla zespołu, w którego składzie występuje Fabian Drzyzga, było to już dziewiąte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie. Olympiakos z kompletem wygranych i zaledwie jednym przegranym setem znajduje się na czele greckiej ekstraklasy.

Dla kibiców w Polsce mecz Foinikasu Syros z Olympiakosem Pireus była najciekawszym wydarzeniem w 9. kolejce rozgrywek greckiej ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Oskara Kaczmarczyka podejmował niepokonanego lidera z Fabianem Drzyzgą na rozegraniu. Pierwszy set był niezwykle zacięty i wyrównany, a gospodarze do końca dotrzymywali kroku wyżej notowanym rywalom. Faworyci jednak w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, pokonując Foinikas 26:24.

Dwa kolejne sety przebiegały już pod dyktando siatkarzy Olympiakosu, którzy prowadzili w nich od początku do końca. Podopieczni Fernando Beniteza Munoza wygrali dwukrotnie do 21 i po raz dziewiąty w tym sezonie sięgnęli po komplet punktów. Olympiakos z zaledwie jednym straconym setem przewodzi tabeli greckiej ekstraklasy. Najwięcej punktów dla czerwono-białych w tym meczu zdobył Georgos Petreas (14), dwa punkty mniej na swoim koncie zapisał Todor Aleksiew, a 11 punktów zdobył Mikko Oivanen. Fabian Drzyzga rozegrał całe spotkanie, zdobywając jeden punkt atakiem. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był ponownie Bojan Jordanow (18 punktów). Foinikas po porażce spadł na 4. miejsce, a może osunąć się jeszcze niżej po meczach poniedziałkowych, jeśli Iraklis Chalkidas pokona na wyjeździe Panathinaikos. W poniedziałek rozegra swoje spotkanie również drugi w tabeli PAOK Saloniki, który zagra na wyjeździe z Ethnikosem Alexandroupolis.

W pozostałych sobotnich meczach greckiej ekstraklasy Iraklis Petosfairisi pokonał 3:1 Pamvohaikos Arhiki i awansował na 3. miejsce w tabeli. Niki Aeginiou wygrało z Ethnikosem Piresu 3:0, a Kifisias Ateny bez straty seta wygrał we własnej hali z ostatnim w tabeli zespołem Panachaiki Patras.