Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja M: Olympiakos Pireus z 28. tytułem mistrzowskim

Grecja M: Olympiakos Pireus z 28. tytułem mistrzowskim

Kwestia tytułu mistrzowskiego w greckiej ekstraklasie siatkarzy rozstrzygnęła się w trzech spotkaniach. W środę Olympiakos Pireus z Fabianem Drzyzgą w składzie po raz trzeci pokonał PAOK Saloniki i sięgnął po swój 28. tytuł mistrzowski w historii. Polski rozgrywający żegna się więc z grecką ekstraklasą złotym medalem.

W pierwszym meczu finałowym ligi greckiej Olympiakos Pireus pokonał PAOK po zaciętej walce 3:2, ale w drugim spotkaniu na terenie rywala wygrał już w trzech setach. Trzecie spotkanie rozegrane zostało w środę w hali Olympiakosu, a podopieczni trenera Fernando Munoza chcieli zakończyć rywalizację przed własną publicznością.

W pierwszym secie walka była zacięta, ale delikatną przewagę mieli czerwono-biali. W końcówce PAOK zerwał się do walki i nawet wyszedł na prowadzenie 21:20, ale potem nastąpił koncert gry Olympiakosu. Gospodarze wygrali 25:22 i objęli prowadzenie w tym spotkaniu. W drugim secie Fabian Drzyzga i jego koledzy prowadzili już kilkoma punktami i kontrolowali wydarzenia na boisku. PAOK walczył, ale cały czas był kilka punktów za drużyną gospodarzy. Set zakończył się ostatecznie wynikiem 25:21 dla Olympiakosu.

W trzeciej partii czerwono-biali cały czas dyktowali warunki gry, mając kilkupunktową przewagę. Świetnie spisywali się Mikko Oivanen (19 pkt.) oraz Todor Aleksjew (13 pkt.) i Olympiakos pewnie wygrał 25:20 i całe spotkanie 3:0. Dla zespołu z Pireusu był to już 28. tytuł mistrzowski. Sezon siatkarze Olympiakosu zakończyli również z Pucharem Ligi i przegranym finałem Pucharu Challenge. W Pucharze Grecji triumfował PAOK. W ostatnim swoim meczu w lidze greckiej Fabian Drzyzga zdobył jeden punkt atakiem. Teraz czas na ligę rosyjską i zupełnie nowe wyzwania.

Olympiakos Pireus – PAOK Saloniki 3:0
(25:22, 25:21, 25:20)

stan rywalizacji finałowej: 3:0 dla Olympiakosu