Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja M: Olympiakos o krok od tytułu

Grecja M: Olympiakos o krok od tytułu

W niedzielę rozegrano drugi mecz finałowy greckiej ekstraklasy. Olympiakos Pireus po zaciętym, wygranym 3:2 pierwszym meczu tym razem pokonał zespół PAOK-u na jego terenie w trzech setach. W rywalizacji finałowej do trzech wygranych meczów jest już 2:0 dla zespołu Fabiana Drzyzgi, który w najbliższą środę może rozstrzygnąć sprawę tytułu.

Pierwszy mecz finałowy pomiędzy Olympiakosem i PAOK-iem był niezwykle zacięty i zapowiadał długą i ciekawą rywalizację finałową. Podopieczni trenera Fernando Munoza wygrali po tie-breaku i kibice czerwono-białych pełni obaw czekali na drugi mecz w Salonikach. Okazało się, że obawy te były bezpodstawne. Fabian Drzyzga i jego koledzy wygrali na wyjeździe 3:0 i w finałowej rywalizacji prowadzą już 2-0.

W pierwszej partii PAOK dotrzymywał kroku rywalom mniej więcej do połowy seta. Olympiakos zbudował sobie potem pięciopunktową przewagę (21:16), której nie oddał już do końca. Zespół gości wygrał pewnie do 19, udanie rozpoczynając drugi mecz finałowy. W drugim secie na początku lepsi byli siatkarze z Salonik, głównie dzięki grze Nikołaja Uczkiowa, który w całym spotkaniu zdobył 10 punktów. Olympiakos szybko jednak odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Zacięta walka trwała do końca tej partii, a po ostatnim gwizdku znów cieszyli się siatkarze z Pireusu, którzy wygrali 25:23.

W trzecim secie zespół gości prowadził już od początku do końca. W pewnym momencie przewaga Olympiakosu wynosiła już sześć punktów (21:15), ale PAOK jeszcze zerwał się do walki. Nie był jednak w stanie odwrócić losów spotkania – Olympiakos wygrał 25:21 i cały mecz 3:0. Całe spotkanie w barwach czerwono-białych rozegrał Fabian Drzyzga, który zdobył w tym meczu dwa punkty blokiem. Najskuteczniejsi w zespole Olympiakosu byli Jeroen Rauwerdink (14 pkt.) oraz Mikko Oivanen i Todor Aleksjew (po 13 pkt.).

PAOK Saloniki – Olympiakos Pireus 0:3
(19:25, 23:25, 21:25)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Olympiakosu