Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja M: Olympiakos gromi i jest liderem

Grecja M: Olympiakos gromi i jest liderem

W 2. kolejce greckiej ekstraklasy Olympiakos Pireus z Fabianem Drzyzgą w składzie rozgromił w trzech setach Ethnikos Alexandroupolis i z kompletem punktów jest na czele tabeli. Pierwsze zwycięstwo zanotował również na swoim koncie zespół Mikołaja Sarneckiego. AO Kifisias Ateny pokonał 3:1 Iraklis Chalkidas.

Żadnych emocji nie było w meczu 2. kolejki greckiej ekstraklasy pomiędzy Olympiakosem Pireus a Ethnikosem Alexandroupolis. Zespół Fabiana Drzyzgi rozgromił rywala do 12, 12 i 16, pewnie zgarniając komplet punktów. Polski rozgrywający zagrał w podstawowym składzie drużyny, jednak przy wysokim prowadzeniu Olympiakosu w drugiej i trzeciej partii Drzyzga był zmieniany przez rezerwowego rozgrywającego, doświadczonego 37-letniego Kostatasa Stivahtisa. Fabian Drzyzga w tym spotkaniu zdobył punkt zagrywką, a jego zespół osiągnął aż 71% skuteczności ataku w całym meczu. Najskuteczniejszy był Mikko Oivanen, który zapisał na swoim koncie 15 puntów.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł zespół AO Kifisias Ateny z Mikołajem Sarneckim w składzie. Pokonał on Iraklis Chalkidas 3:1 we własnej hali, wygrywając pierwszego seta na przewagi, jednak w drugim lepsi okazali się przyjezdni. Gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść kolejne dwie partie i zainkasowali komplet punktów. Polski atakujący wyszedł na boisko w podstawowym składzie, ale nie spisywał się najlepiej i jeszcze w pierwszym secie został zmieniony przez Nikitasa Efremidisa. Sarnecki pojawił się jeszcze na boisku na moment w trzeciej i czwartej partii, ale w całym meczu skończył zaledwie jeden z czterech ataków. Jego zmiennik zapisał na swoim koncie 11 punktów w tym meczu przy 50% skuteczności. Absolutnym bohaterem tego meczu był jednak przyjmujący Taylor Hunt, który zdobył dla gospodarzy 36 punktów.

W pozostałych meczach Ethnikos Pireus wygrał wyjazdowe spotkanie z GAS Pamvohaikos Arhiki 3:1, a dwa spotkania zakończyły się po tie-breakach. Iraklis Petosfairisi wygrał u siebie po zaciętej walce z Foinikasem Syros, a Panathinaikos Ateny zdobył tylko punkt, przegrywając na wyjeździe z Niki Aeginiou. Mecz Panachaiki Patras – PAOK Saloniki rozegrany zostanie w poniedziałek. W przypadku wygranej PAOK-u zrówna się on punktami z Olympiakosem.

W przyszłą sobotę w 3. kolejce rozgrywek Olympiakos zmierzy się w derbach Pireusu z Ethnikosem, z kolei AO Kifisias Ateny czeka wyjazdowy mecz z Foinikasem Syros.