Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja M: Mecz na szczycie znów dla Olympiakosu

Grecja M: Mecz na szczycie znów dla Olympiakosu

Wygląda na to, że w rundzie zasadniczej nikt nie będzie w stanie pokonać Olympiakosu Pireus. W meczu na szczycie tabeli greckiej ekstraklasy Fabian Drzyzga i jego koledzy po raz drugi pokonali wicelidera rozgrywek, PAOK Saloniki i wciąż są niepokonani. Dystans do PAOK-u zmniejszył trzeci w tabeli Foinikas Syros z Oskarem Kaczmarczykiem na ławce, ale tylko o punkt wobec niespodziewanej porażki w tie-breaku.

W Grecji wszyscy zastanawiali się, czy trwająca od początku sezonu zwycięska passa Olympiakosu Pireus zostanie wreszcie przerwana. Niepokonany lider tabeli zmierzył się z wiceliderem, PAOK-iem Saloniki, jednak czerwono-biali po raz kolejny pokazali, że w tym sezonie nie ma na nich mocnych. W pierwszym secie rozbili rywali do 13, co zapewne wpłynęło na ich dekoncentrację w kolejnej partii. Wykorzystali to siatkarze z Salonik, którzy wygrali końcówkę drugiego seta i doprowadzili do remisu. W kolejnych dwóch partiach podopieczni trenera Fernando Beniteza Munoza pewnie wygrali jednak do 20 i 18 i po raz szesnasty w tym sezonie zapisali na swoim koncie komplet punktów.

16 punktów dla Olympiakosu zdobył w tym meczu Mikko Oivanen, po 14 zapisali na swoim koncie Todor Aleksiew i Jeroen Rauwerdink. Fabian Drzyzga rozegrał całe spotkanie, chociaż trener lidera decydował się czasem na podwójne zmiany. Polski rozgrywający dołożył do zwycięstwa jednego asa serwisowego. Liderem PAOK-u był w tym meczu Nikołaj Uczikow, który zdobył dla swojej drużyny 22 punkty.

Niespodziewanej porażki doznał zespół prowadzony przez Oskara Kaczmarczyka. Trzeci w tabeli Foinikas Syros przegrał po tie-breaku wyjazdowe spotkanie z niżej notowanym GAS Pamvohaikos Arhiki. Dla gospodarzy 17 punktów w tym meczu zdobył Daniel Munoz, w zespole Foinikasu najskuteczniejszy był Bojan Jordanow (24 punkty). Foinikas odrobił więc tylko jeden punkt do drugiego w tabeli PAOK-u, ale jego przewaga nad czwartym w tabeli Iraklisem Petosfairisi stopniała do pięciu punktu. Iraklis pokonał bowiem we własnej hali 3:2 MAS Niki Aeginiou.

W pozostałych meczach 16. kolejki greckiej ekstraklasy Ethnikos Pireus wygrał 3:2 z Iraklisem Chalkidas, z kolei Kifisias Ateny pokonał we własnej hali 3:1 Ethnikos Alexandroupolis. Mecz dwóch najsłabszych drużyn w tabeli – Panachaiki Patras i Panathinaikosu Ateny rozegrany zostanie w poniedziałek.