Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja M: Lider tabeli z kolejną wygraną, Fabian Drzyzga odpoczywał

Grecja M: Lider tabeli z kolejną wygraną, Fabian Drzyzga odpoczywał

W Grecji zakończyła się przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego. W niej błyskawiczne zwycięstwo odniósł Olympiakos Pireus, choć na boisku zabrakło Fabiana Drzyzgi. Lider tabeli nie dał szans Panachaiki Patras, kończąc mecz w 55 minut. 3:0 swoje spotkanie wygrali także siatkarze AO Kifisias Ateny, a z parkietu jako pokonani zeszli gracze prowadzeni przez Oskara Kaczmarczyka.

Szybko, łatwo i przyjemnie swój przedostatni mecz sezonu zasadniczego wygrali siatkarze Olympiakosu Pireus. Panachaiki Patras przed własną publicznością nie miał najmniejszych szans na nawiązanie wyrównanej walki, a spotkanie z liderem tabeli nie trwało nawet godziny. W żadnej z partii gospodarzom nie udało się zbliżyć do bariery 20 oczek, a przewaga Olympiakosu była widoczna w dosłownie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Tym razem Fabian Drzyzga odpoczywał i ani na chwilę nie pojawił się boisku, a liderem swojej ekipy był Nikos Zoupanis, który przy 64 proc. skuteczności ataku zdobył 9 oczek, dokładając po jednym bloku i asie serwisowym. Nic już nie zagrozi ekipie z Pireusu w zajęciu pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym.

Bez straty seta z boiska zeszli także siatkarze AO Kifisias Ateny, którzy w 78 minut rozprawili się z GAS Pamvohaikos Arhiki. Jednym z dwóch najlepiej punktujących siatkarzy w ekipie z Aten był Michał Wójcik, który skończył 12 z 21 akcji ofensywnych, a oprócz tego mógł pochwalić się 3 blokami, a także udanym serwisem. Miejscowa ekipa wyraźnie lepiej radziła sobie właśnie w ataku, a także w bloku. Jedynie w polu serwisowym obie drużyny popisały się 8 punktowymi zagrywkami. Kifisias jest aktualnie piątą ekipą ligowej klasyfikacji, ma 3 oczka straty do wyżej notowanej drużyny i tyle samo przewagi nad zespołem, który znajduje się miejsce niżej.

W trzech setach zakończył się także pojedynek Ethnikos Alexandroupolis z Iraklisem Chalkidas. O ile pierwsze dwie odsłony spotkania były w miarę wyrównane, to za każdym razem lepiej spisywali się gracze Iraklisu, a swoje zwycięstwo przypieczętowali wygraną w trzeciej partii, w której triumfowali aż 25:14. Również MAS Niki Aeginiou nie było w stanie wywalczyć przed własną publicznością punktów do ligowej tabeli. W starciu z PAOK Saloniki udało się zdobyć tylko jednego seta, w pozostałych lepsi byli goście z Salonik. To oni imponowali w polu zagrywki, posyłając na stronę rywala 11 asów serwisowych, a liderem swojej drużyn był Raphael Koumentakis – zdobywca 19 oczek. Przyjmujący skończył 62 proc. swoich ataków, a w swoim dorobku miał także blok i 2 oczka bezpośrednio zza linii 9. metra. 3:1 triumfowali także gracze Panathinaikosu Ateny, którzy tylko w premierowej odsłonie musieli uznać wyższość Foinikas Sirou. Ekipa prowadzona przez Oskara Kaczmarczyka gorzej zagrała w ofensywie, a postawiła tylko 5 bloków, przy 12 „czapach” gospodarzy. W ekipie ze stolicy Grecji najlepiej radził sobie Jonatas Cardoso, który zapisał na swoim koncie 19 punktów. Porażka nie zaszkodziła jednak Foinikasowi, który nadal utrzymuje się na ostatnim stopniu podium ligowej tabeli.

W 21. kolejce doszło tylko do jednego tie-breaka. W nim Iraklis Petosfairisi pokonał Ethnikos Pireus, a tylko decydująca odsłona nie stała pod znakiem wyrównanej walki. Aż w trzech setach różnica punktowa pomiędzy zespołami wynosiła dwa oczka, ale w tie-breaku warunki gry dyktowali już gospodarze, w szeregach których wyróżniał się przede wszystkim Apostolos Armenakis. Atakujący zapisał na swoim koncie 30 punktów, notując wysoką 59-procentową skutecznością swoich zbić.