Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > G. Kulikowski: Nie będziemy mieli kłopotów ze spełnieniem wszystkich wymagań

G. Kulikowski: Nie będziemy mieli kłopotów ze spełnieniem wszystkich wymagań

fot. wisla-warszawa.pl

Wtorkowe doniesienia „Dziennika Polskiego” na temat Wisły Warszawa nie pozostały bez odpowiedzi klubu. W artykule pana Pawła Panusia pt. „Proxima Kraków wciąż ma szanse na grę w barażach o awans do Orlen Ligi” znalazły się informacje, które zdaniem stołecznego klubu w kłamliwy sposób uderzają w dobre imię Wisły Warszawa. – Muszę się tłumaczyć z tych nieprawdziwych informacji – wyjaśnia prezes Wisły. – My tak naprawdę spełniamy wymagania finansowe lepiej od połowy klubów Orlen Ligi, które mają duże kłopoty z regulowaniem swoich należności, a mimo to otrzymują licencje – dodaje.

W tekście pojawiła się wypowiedzieć prezesa klubu z Małopolski, pana Łukasza Kadeli: „Nasz rywal ma problem z halą, bo obiekt na Torwarze jest zajęty przez inne kluby, do tego są zastrzeżenia co do jasności finansowania Wisły”. Jak się okazało w środę 12 kwietnia po południu, przekaz szefa Proximy został zmanipulowany. – Prezes Kadela dzwonił do mnie i był zbulwersowany tym, co przeczytał w gazecie oraz w internecie. Przesłał mi oświadczenie wysłane do gazety z żądaniem sprostowania. Zapewnił mnie także, że żadna z podanych w tekście informacji nie została wypowiedziana przez niego. Jego zdaniem ktoś manipuluje informacjami. Wygląda więc na to, że dziennikarz sam to napisał. My także będziemy żądali, aby „Dziennik Polski” ujawnił nam, skąd miał takie informacje. Myślę, że realne jest skierowanie sprawy do sądu, bo jest to działanie na szkodę wizerunku naszego klubu – mówi prezes Wisły Warszawa S.A. Grzegorz Kulikowski. Tak naprawdę, nie wiemy, kto jest autorem plotek opisujących nasze problemy zarówno finansowe, jak i te dotyczące zapewnienia obiektu dla odpowiedniej liczby osób. Bardzo mocno nas to zastanawia. Z całą pewnością musimy się tego dowiedzieć – dodaje prezes stołecznego klubu.Zapewniam, że nie mamy kłopotów z halą, a tym bardziej z przepływem finansowym. Złożyliśmy wniosek do PLPS-u, w którym zawarliśmy promesę na korzystanie z Areny Ursynów, na której mecze w PlusLidze rozgrywała Politechnika Warszawska. Dlaczego my nie mielibyśmy tam występować? Wszystkie dokumenty do uzyskania licencji złożyliśmy zgodnie z regulaminem do 30 marca – zapewnia Grzegorz Kulikowski. – Kłamliwe informacje dotyczące braku hali mogącej pomieścić odpowiednią liczbę widzów nie są jednak w tej sprawie najważniejsze. O wiele bardziej istotne są zarzuty dotyczące niejasności finansowania klubu. To idzie w eter, a tego nie można zostawić bez reakcji. Nasi prawnicy przygotowywali pisma do „Dziennika Polskiego”. Tak jak wspomniałem, pan Kadela do mnie zadzwonił i zapewnił, że żadne ze słów zamieszczonych w gazecie nie padło z jego ust. Wierzę mu. Generalnie od środowego poranka całe środowisko siatkarskie jest zaskoczone tymi informacjami. Muszę się tłumaczyć z tych nieprawdziwych informacji. Na razie nie wiadomo, kto rozpowszechnia takie wiadomości – wyjaśnia prezes Wisły.

Dla nas sprawa jest jasna. To jest działanie na szkodę naszego klubu. A poza tym takie oskarżenia są śmieszne. Klub istnieje od trzech lat. Nie mamy wobec kogokolwiek jakichkolwiek zaległości. Stuprocentowym udziałowcem spółki akcyjnej Wisły Warszawa jest Fundacja Wisła Warszawa. Fundacja zgodnie z prawem nie mogła przekształcić się w spółkę, więc musiał zostać założony nowy podmiot. Składając dokumenty do PLPS-u, przedstawiliśmy też podsumowania finansowe, z których wynika, że nie mamy żadnych problemów finansowych. Fundacja w wymaganym przez PLPS okresie miała ponad cztery miliony złotych zysku, a spółka ponad 200 tysięcy złotych. Na dodatek dostarczyliśmy potwierdzenia umów sponsorskich. Nie rozumiemy, skąd takie doniesienia o nieprawidłowościach. Fundacja wspiera spółkę w ramach potrzeb – tłumaczy Grzegorz Kulikowski.

W artykule pojawiły się również słowa rzecznika PLPS S.A. Kamila Składkowskiego, który w skrócie podkreślił, jakie warunki muszą być spełnione, by drużyna dostała szansę walki o Orlen Ligę. Dodał on także, że jeszcze nic nie jest przesądzone i najprawdopodobniej po świętach dowiemy się, kto zagra w barażu: „Proces weryfikacyjny trwa, prowadzi go firma Deloitte. Myślę, że do końca tego tygodnia firma ta zakończy prace i ogłosimy, która z drużyn przystąpi do barażu z KSZO. Jeśli Wisła i Proxima nie przejdą weryfikacji, to klub z Ostrowca Świętokrzyskiego utrzyma się w elicie. Warunki licencyjne są jasne: kandydat musi mieć zabezpieczony budżet, jasne zasady finansowania, halę na 1500 miejsc i zespół na odpowiednim poziomie sportowym”. – Nie będziemy mieli kłopotów ze spełnieniem wszystkich tych wymagań. Hala Arena Ursynów spełnia warunki, postaramy się także zapewnić 1500 osób na meczu. Jesteśmy jednym z niewielu klubów w kraju, który nigdy nie zalegał z wypłatami. Warto przypomnieć, że w naszym zespole są dwie zawodniczki, które wciąż czekają na pensje od klubów z Orlen Ligi za sezon 2014/2015. Te kluby nie mają jednak problemów z licencją. Kolejny raz chciałbym zaznaczyć, że zapis dotyczący zapewnienia widzów na poziomie 1500 jest niepoważny. Zgodnie z oficjalnymi statystykami Orlen Ligi 65 procent zespołów nie spełnia tego wymogu, jest też taki klub w najwyższej klasie rozgrywkowej, który nie posiada hali z taką widownią. W sezonie 2015/2016 średnia widzów na większości meczów wyniosła 500-600 osób, a w obecnym na pewno niewiele więcej. Tym bardziej, że i tak z tego co wiem, ta liczba jest nieco zawyżana – twierdzi prezes stołecznego klubu. – My tak naprawdę spełniamy wymagania finansowe lepiej od połowy klubów Orlen Ligi, które mają duże kłopoty z regulowaniem swoich należności, a mimo to otrzymują licencje. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Niestety nie mamy wpływu na decyzje związku, ale mamy możliwość i obowiązek dochodzenia swoich praw. Zdaniem pana Składkowskiego zasady licencyjne są jasne? W jaki sposób? Nie mam pojęcia. Widać, że są równi i równiejsi – kończy prezes Grzegorz Kulikowski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved