Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ford Lauderdale Major: Dwa polskie duety grają dalej

Ford Lauderdale Major: Dwa polskie duety grają dalej

fot. FIVB

Dwie polskie pary awansowały do 2. rundy turnieju Ford Lauderdale Major. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w swoim trzecim grupowym starciu pokonali duet Pedro Solberg/Guto, zaś Piotr Kantor i Bartosz Łosiak okazali się lepsi od Kanadyjczyków Pedlow/Schachter. Dwie pozostałe polskie drużyny – Prudel/Kujawiak oraz Szałankiewicz/Rudol – zanotowały po trzeciej porażce i pożegnały się z turniejem.

Rywalami Mariusza Prudla i Kacpra Kujawiaka byli Amerykanie Sean Rosenthal i Trevor Crabb. Polacy przegrali pierwszą partię spotkania do 18, ale w drugiej zrewanżowali się przeciwnikom i tym razem to oni cieszyli się z triumfu 21:18, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Decydującą odsłonę ponownie jednak na swoją korzyść rozstrzygnęli reprezentanci USA, którzy wygrali 15:13. Polacy zajęli tym samym ostatnie miejsce w grupie B.Prudel/Kujawiak – Rosenthal/Crabb 1:2
(18:21, 21:18, 15:13)

Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol w swoim trzecim grupowym starciu mierzyli się z włoskim duetem Ranghieri/Caminati. Nie dał on jednak polskiej ekipie zbyt dużych szans. Pierwszego seta Włosi wygrali 21:19. Podobnie potoczyła się partia numer dwa, która również padł łupem rywali biało-czerwonych. Tym razem Ranghieri i Caminati triumfowali nad Polakami do 18 i w efekcie zameldowali się w kolejnym etapie turnieju. Polacy ponieśli trzecią porażkę i zajęli ostatecznie ostatnie miejsce w grupie F.

Ranghieri/Caminati – Szałankiewicz/Rudol 2:0
(21:19, 21:18)

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w swoim ostatnim grupowym pojedynku stanęli naprzeciwko Kanadyjczyków, Sama Pedlowa i Sama Schachtera. Biało-czerwoni nie pozwolili ugrać rywalom nawet seta. Na inaugurację meczu pokonali kanadyjski duet do 18. W drugiej partii też nie dali im rozwinąć skrzydeł, triumfując ostatecznie 21:19 i w całym meczu 2:0. Polacy z kompletem zwycięstw wygrali grupę E, rywale awansowali do dalszej fazy z 2. miejsca.

Kantor/Łosiak – Pedlow/Schachter  2:0
(21:18, 21:19)

Dobrze na zakończenie grupowych zmagań spisali się też Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Znakomicie rozpoczęli oni spotkanie z brazylijską parą Pedro Solberg/Guto, wygrywając pierwszą partię 21:16. W drugiej odsłonie jednak to rywale przejęli inicjatywę i rozbili polski zespół do 11. W tie-breaku górą ponownie okazali się biało-czerwoni, którzy triumfowali 15:13. Zapisując trzecią wygraną na swoim koncie, wygrali oni rywalizację w grupie D. Brazylijczycy zajęli w niej 2. miejsce.

Pedro Solberg/Guto – Fijałek/Bryl 1:2
(16:21, 21:11, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved