Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ford Lauderdale Major: Dwie porażki i dwa zwycięstwa Polaków

Ford Lauderdale Major: Dwie porażki i dwa zwycięstwa Polaków

W drugich meczach grupowych turnieju Ford Lauderdale Major polskie pary spisywały się w kratkę. Ze zwycięstwa mogli cieszyć się Fijałek wraz z Brylem, a także Kantor i Łosiak. Po tie-breaku pojedynek przegrała natomiast para Prudel/Kujawiak, a wyższość rywali musieli uznać również Szałankiewicz/Rudol.

W drugim spotkaniu turnieju głównego para Prudel/Kujawiak również nie miała łatwego zadania. Polacy mierzyli się z łotewską parą Smedins/Samoilovs i postawili rywalom poprzeczkę dość wysoko. W pierwszym secie Łotysze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 21:16, ale już w drugim o wiele lepiej radzili sobie przedstawiciele kraju znad Wisły i dzięki wygranej 21:18 przedłużyli losy spotkania. W decydującym secie przeważali już Łotysze, którzy pewnie pokonali biało-czerwoną parę 15:10. Porażka sprawiła, że Prudel/Kujawiak plasują się na ostatnim miejscu w grupie B.

Smedins/Samoilovs – Prudel/Kujawiak 2:1
(21:16, 18:21, 15:10)

O wiele lepiej spisała się polska para Fijałek/Bryl, która w swoim drugim grupowym starciu mierzyła się ze Szwajcarami Beeler/Krattiger. Przewaga praktycznie cały czas leżała po stronie polskiego duetu, który do zwycięstwa potrzebował dwóch setów. Fijałek/Bryl pewnie wygrali obie partie, obie kończąc wynikiem 21:15 i dzięki temu są jedną z dwóch niepokonanych par w grupie D. Zajmują w niej drugie miejsce jedynie ze względu na gorsze ratio małych punktów.

Fijałek/Bryl – Beeler/Krattiger 2:0
(21:15, 21:15)

Drugie zwycięstwo w turnieju głównym odnieśli również Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polski duet mierzył się z Kanadyjczykami, Plantinga/O’Gorman i spore problemy miał jedynie w pierwszej odsłonie. W końcówce biało-czerwoni przycisnęli jednak swoich rywali, pokonując ich 21:19. O wiele łatwiej i szybciej Polakom poszło w drugim secie, wygranym już pewniej 21:15. Drugie zwycięstwo daje parze Kantor/Łosiak drugie miejsce w tabeli grupy E, a wyprzedza ją duet Pedlow/Schachter, który także ma na swoim koncie dwa zwycięstwa bez straty seta, ale i lepszy bilans małych punktów.

Kantor/Łosiak – Plantiga/O’Gorman 2:0
(21:19, 21:15)

W grupie F nie powiodło się parze Szałankiewicz/Rudol, która w swoim drugim spotkaniu mierzyła się z Amerykanami, Gibb/Crabb Ta. Polski duet wyraźnie uległ rywalom w premierowej odsłonie meczu uległa rywalom 14:21. O wiele bardziej zacięty był kolejny set, w którym Polacy walczyli do samego końca, a jego wynik rozstrzygała dopiero gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali siatkarze ze Stanów Zjednoczonych, którzy po wygraniu 23:21 mogli cieszyć się z wygranej 2:0 i pierwszego miejsca w klasyfikacji grupowej.

Gibb/Crabb Ta. – Szałankiewicz/Rudol 2:0
(21:14, 23:21)