Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał WT: Pierwsza wygrana Kantora i Łosiaka

Finał WT: Pierwsza wygrana Kantora i Łosiaka

W pierwszym swoim meczu grupowym w turnieju finałowym World Tour w Hamburgu Bartosz Łosiak i Piotr Kantor pokonali w dwóch setach brazylijską parę Alvaro Filho/Saymon. To praktycznie zapewnia im już awans do ćwierćfinału, ale równie ważny będzie czwartkowy mecz w grupie C z Niemcami.

W Hamburgu rozpoczął się turniej finałowy World Tour z udziałem jednej polskiej pary. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w pierwszym meczu grupy C zmierzyli się z brazylijską parą Alvaro Filho/Saymon Santos. Początek spotkania należał do canarinhos, którzy wypracowali sobie niewielką przewagę, ale biało-czerwoni szybko ją zniwelowali, doprowadzając do remisu 7:7. Biało-czerwoni grali coraz lepiej i na przerwie technicznej prowadzili już jednym punktem. Gra się wyrównała i wynik oscylował wokół remisu (16:16). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali nasi reprezentanci i to oni wygrali 22:20.

Kantor i Łosiak od początku drugiego seta narzucili rywalom twarde warunki gry i szybko wyszli na prowadzenie 6:3. Brazylijczycy próbowali odrabiać straty, jednak nasi siatkarze grali naprawdę mądrze, nie pozwalając rywalom rozwinąć skrzydeł. Na przerwie technicznej Polacy prowadzili 12:9, po niej biało-czerwoni jeszcze przyspieszyli i zwiększyli przewagę do pięciu punktów (16:11). Takiej przewagi nasi siatkarze nie mogli już zmarnować. Wygrali seta do 16 i zanotowali pierwsze zwycięstwo na swoim koncie.