Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał WT: Niemki na najwyższym podium między parami brazylijskimi

Finał WT: Niemki na najwyższym podium między parami brazylijskimi

Triumfem Laury Ludwig i Kiry Walkenhorst zakończył się finałowy turniej World Tour siatkarek. Mistrzynie świata przed swoją publicznością w Hamburgu pokonały w finale po tie-breaku Agathę Bednarczuk i Eduardę Santos Lisboa z Brazylii. Trzecie miejsce przypadło innej brazylijskiej parze, Larissa/Talita, która wygrała z Sarah Pavan i Melissą Humana-Paredes z Kanady.

W meczu o trzecie miejsce turnieju finałowego World Tour w Hamburgu zmierzyły się Kanadyjki Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes oraz Larissa Franca Maestrini i Talita Da Rocha Antunes z Brazylii. W tym meczu od początku stroną przeważającą były Canarinhes, które zasłużenie pierwszego seta wygrały do 17. W drugim siatkarki z Kanady mimo słabszego początku odrobiły straty i nawiązały z rywalkami wyrównaną walkę. W końcówce znów jednak musiały uznać wyższość Brazylijek i przegrały do 19, kończąc turniej tuż za podium. – Zrobiłam parę głupich błędów w tym meczu w złym momencie. Rywalki zagrały o wiele lepiej niż w dotychczasowych meczach tego turnieju. Ich gra była konsekwentna, nie popełniały błędów. To rozczarowanie, że zabraknie nas na podium, ale ono przejdzie i będziemy zadowolone z tego sezonu – mówiła po meczu Sarah Pavan.

Larissa i Talita zdobyły brązowe medale i zgarnęły 50 tys. dolarów nagrody. – Jestem bardzo szczęśliwa. To był dla nas trudny sezon, ale jednocześnie bardzo przyjemny. Kończymy go zadowolone, bowiem udało nam się osiągnąć to, co założyłyśmy. Obie planujemy mieć dzieci w przyszłym sezonie, więc nie wiem jeszcze, co z przyszłością – przyznała Larissa Franca.To, co zrobiłyśmy w tym roku, było niesamowite. Zasłużyłyśmy na koniec sezonu na podium – wtórowała jej Talita Antunes.

W meczu finałowym na żywiołowy doping hamburskiej publiczności mogły liczyć Laura Ludwig i Kira Walkenhorst, które zmierzyły się z Agathą Bednarczuk i Eduardą Santos Lisboa z Brazylii. Niesione dopingiem niemieckie siatkarki doskonale rozpoczęły to spotkanie i szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Brazylijki nie były w stanie już tego odrobić i przegrały pierwszego seta do 17. W drugiej partii Canarinhes przyzwyczaiły się chyba już do głośnego dopingu dla gospodyń i walczyły z Niemkami jak równy z równym. W końcówce Agatha i Duda zachowały więcej zimnej krwi, miały też trochę szczęścia i wygrały tego seta 21:19, doprowadzając do remisu.

W tie-breaku emocje na trybunach sięgały zenitu. Niemki uskrzydlone dopingiem wróciły do swojej świetnej gry z pierwszego seta i znów były kilka punktów przed rywalkami. Brazylijki nie były w stanie już im zagrozić, Ludwig i Walkenhorst wygrały 15:10 i stanęły na najwyższym stopniu podium. Było to świetne uhonorowanie wspaniałego sezonu, w którym niemieckie siatkarki zdobyły również tytuł mistrzyń świata.