Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał WT: Łosiak i Kantor wygrali swoją grupę

Finał WT: Łosiak i Kantor wygrali swoją grupę

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odnieśli drugie grupowe zwycięstwo w turnieju finałowym World Tour w Hamburgu. Polacy pokonali po tie-breaku niemiecką parę Dollinger/Erdmann i awansowali do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak już przed meczem z parą niemiecką byli pewni awansu do ćwierćfinału, bowiem Brazylijczycy przegrali swoje dwa mecze. Spotkanie z Jonathanem Erdmannem i Arminem Dollingerem było więc walką o pierwsze miejsce w grupie. Nasi siatkarze niezbyt dobrze rozpoczęli pierwszego seta i oddali inicjatywę rywalom. Niemcy to wykorzystali, wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i na przewie technicznej prowadzili już 13:8. Po przerwie biało-czerwoni rzucili się do odrabiania strat i po chwili nawiązali już kontakt z rywalami (15:16). W końcówce jednak siatkarze niemieccy znów odskoczyli i wygrali pierwszego seta do 18.

Polacy doskonale rozpoczęli za to drugą partię i szybko uzyskali przewagę, prowadząc 5:1. Niemcy popełniali coraz więcej błędów, zarówno tych niewymuszonych, jak i spowodowanych dobrą grą naszych siatkarzy. Przewaga Kantora i Łosiaka systematycznie rosła i biało-czerwoni ostatecznie wygrali tego seta 21:12, doprowadzając do wyrównania. Początek tie-breaka był wyrównany, oba zespoły zdobywały punkty na zmianę przy zagrywce rywali (3:3). Pierwsi dwupunktową przewagę uzyskali Polacy, wychodząc na prowadzenie 6:4. Od stanu 7:5 biało-czerwni wygrali trzy kolejne wymiany. Takiej przewagi nasi reprezentanci nie mogli już roztrwonić, chciaż rywale ambitnie walczyli do końca. Mistrzowie Polski wygrali 15:13 i zanotowali na swoim koncie drugą wygraną, która dała im awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.