Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP młodziczek: Atena Warszawa pierwszym półfinalistą

Finał MP młodziczek: Atena Warszawa pierwszym półfinalistą

fot. vispolska.pl

W Dębicy rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski młodziczek. W każdej grupie rozegrano po cztery spotkania. Pewne miejsca w półfinale są już siatkarki Ateny Warszawa. W grupie B jeszcze każdy zespół ma szansę awansu i dopiero sobotnie mecze rozstrzygną, kto zagra o medale.

Rywalizacja w grupie A rozpoczęła się od meczu Ateny Warszawa z Redą Ciechocino. Siatkarki ze stolicy od początku wypracowały sobie bezpieczną przewagę, które w miarę upływu czasu powiększały. Nic więc dziwnego, że pierwszego seta Atena wygrała pewnie do 18. W drugiej partii mimo niezbyt dobrego początku podopieczne trenera Artura Wójcika szybko wróciły do swojej gry. Odrobiły straty i znów udowodniły swoją wyższość, ponownie wygrywając do 18.Więcej emocji było w meczu Wieżycy Stężyca z Dwójką Zawiercie. W pierwszej partii przewagę miał zespół z woj. śląskiego, jednak w końcówce na prowadzenie 21:20 wyszła Wieżyca. Ostatnie piłki jednak należały do Dwójki, która ostatecznie wygrała tego seta 25:22. Podobny przebieg miał drugi set spotkania, Dwójka prowadziła, a w końcówce znów do głosu doszedł zespół z Kaszub (21:20). Tym razem Wieżyca nie wypuściła szansy z rąk i po wygranej 25:23 doprowadziła do remisu. W tie-breaku zespół ze Stężycy nie miał jednak zbyt wiele do powiedzenia. Od początku do końca przewagę miały zawiercianki, które wygrały do 9 i zanotowały pierwszą wygraną na swoim koncie.

W sesji popołudniowej Dwójka zmierzyła się z Redą Ciechocino. Początek pierwszej partii był bardzo zacięty i prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, w końcówce jednak przewagę uzyskały siatkarki Redy i to one wygrały do 21. Zawiercianki powetowały sobie straty w kolejnym secie, w którym prowadziły z bezpieczną przewagą od początku do końca, wygrywając do 19. Decydująca partia to jednak znów przewaga Redy. Zespół trenera Jarosława Goździewicza wygrał 15:9 i wciąż pozostaje w grze o awans do czołowej czwórki.

Mecz Ateny z Wieżycą Stężyca rozpoczął się od prowadzenia tego drugiego zespołu. Od stanu 16:13 dla rywalek warszawianki wzięły się jednak ostro do pracy i końcowy fragment seta wygrały… 12:3, triumfując 25:19. W drugiej partii Atena już nie pozwoliła sobie nawet na chwilę dekoncentracji. Prowadząc od początku do końca, ponownie wygrała do 19 i zespół z Warszawy tym samym jest już pewny gry o medale.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego MP młodziczek

Rozgrywki grupy B rozpoczęła rywalizacja MOS-u Wola Warszawa z Impelem Wrocław. W pierwszym secie dość długo przewagę miały wrocławianki, ale w końcówce seta ją utraciły. Impel doprowadził jeszcze do remisu 24:24, ale przegrał dwie kolejne wymiany. W drugiej partii zespół ze stolicy prowadził już od samego początku i pewnie pokonał zespół Impelu 25:18, wygrywając całe spotkanie 2:0.

Jednostronny przebieg miało spotkanie Legionovii z Energetykiem Poznań. Siatkarki z Wielkopolski jak burza przetoczyły się po rywalu w pierwszym secie, pozwalając siatkarkom z Legionowa na zdobycie zaledwie… 11 punktów. W drugiej partii podopieczne trenera Pawła Kowala powalczyły trochę więcej, nie były jednak w stanie pokonać dobrze dysponowanych poznanianek. Energetyk wygrał do 17 i zanotował na swoim koncie pierwszą wygraną.

W sesji wieczornej zespół z Poznania zmierzył się z Impelem. Wrocławianki prowadziły 8:7, by po chwili przegrywać już 11:16. Mimo to Impel odrobił straty i znów wyszedł na prowadzenie (21:19), ale końcówka należała do Energetyka, który wygrał do 23. Porażkę siatkarki z Wrocławia odbiły sobie w kolejnej partii, w której całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku. Impel wygrał do 14, doprowadzając do remisu. W tie-breaku znów jednak do głosu doszedł zespół z Wielkopolski. Energetyk wygrał 15:11, ale wciąż nie jest pewny gry w półfinale.

Ostatni mecz dwóch drużyn z Mazowsze odbył się już późnym wieczorem i zakończył dobrze po godzinie 22. Początek meczu należał do MOS-u Wola, który prowadził już 16:10, ale wówczas legionowianki nagle odzyskały siły i pomysł na grę. Doprowadziły do remisu 17:17, a w końcówce przejęły inicjatywę i wygrały do 22. W drugim secie MOS znów miał sporą przewagę (17:7), lecz tym razem jej nie roztrwonił. Warszawianki wygrały do 17 i doprowadziły do remisu. Gdyby wygrały również w tie-breaku, byłyby pewne gry w czołowej czwórce. W decydującej partii przy zmianie stron boiska to jednak Legionovia prowadziła 8:5 i tej przewagi już nie oddała. Legionowianki wygrały 15:11 i wciąż są w grze w walce o półfinał. Podobnie zresztą jak MOS Wola, który jednak w sobotę musi zmierzyć się z Energetykiem Poznań.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B turnieju finałowego MP młodziczek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved