Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > F. de Giorgi: Zagrają ci, którzy na to zasługują

F. de Giorgi: Zagrają ci, którzy na to zasługują

– Nasz projekt nie jest prowadzony pod tytułem: kto młody, kto doświadczony, ale kto na to zasługuje – mówi o polskiej kadrze narodowej Ferdinando de Giorgi, obecnie szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. który niedawno wybrany został nowym trenerem polskiej reprezentacji siatkarzy. Po zakończeniu sezonu ligowego Włoch opuści kędzierzyński klub i w pełni skupi się na pracy z biało-czerwonymi.

Jaki jest pomysł trenera na prowadzenie kadry? Połączenie młodości z doświadczeniem?Ferdinando de Giorgi: – Nie możemy już teraz zamykać się w jakichś barierach. Powołanie dostaną zawodnicy, którzy będą na to zasługiwać, ci, którzy w przeciągu całego sezonu będą najlepsi. Natomiast oczywiście projekt, praca i obserwacja tych młodych chłopaków, którzy wchodzą do tej dużej siatkówki, jest ważny. Nasz projekt nie jest prowadzony pod tytułem: kto młody, kto doświadczony, ale kto na to zasługuje.

Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy będzie rozgrywany w tym samym miejscu oraz z tym samym rywalem, co pierwsze spotkanie na mistrzostwach świata w 2014 roku. Jakie uczucia towarzyszą dzisiaj trenerowi w związku z tym wielkim wydarzeniem?

Zostało jeszcze dużo czasu do tego wydarzenia. Natomiast pierwsze, co w tym momencie przychodzi do głowy, to na pewno wielka przyjemność, że będę mógł wziąć udział w takim rzadkim i ujmującym wydarzeniu. Dla każdego, kto będzie mógł wziąć w tym udział, będzie to ogromna przyjemność.

W polskiej siatkówce zaraz po zmianie selekcjonera przychodzą wielkie sukcesy, natomiast z każdym kolejnym rokiem jest coraz gorzej. Czy trener nie obawia się takiej klątwy?

Za dużo się o tym mówi. Nie można ustalić, że to klątwa. Przestańmy o tym mówić, po prostu pracujmy.

Przez jakiś czas trzeba będzie łączyć pracę w klubie i w reprezentacji. Na pewno znajomość PlusLigi oraz polskich zawodników będzie dużym ułatwieniem. Czy będzie trudno to pogodzić?

Jest to oczywiście bardzo zajmujące i wymagające zaangażowania, ale trzeba pamiętać, że jestem w ZAKSIE od ponad roku i ten proces pracy już trwa. Jest on dość płynny i nie wymaga aż tak wielkiego nakładu pracy, to wszystko ma już swój mechanizm i się dzieje. Natomiast co do reprezentacji, co tydzień przygotowując się do meczu, mam podgląd na zawodników, którzy mogą być brani pod uwagę w reprezentacji. Dlatego można powiedzieć, że cały czas mam ich pod kontrolą.

 

Rozmawiała: Aleksandra Pizon

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved