Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Enea Energetyk Poznań – nowa siła w I lidze kobiet?

Enea Energetyk Poznań – nowa siła w I lidze kobiet?

Poznaliśmy skład nowej drużyny w I lidze kobiet, jaką będzie Enea Energetyk Poznań. Klub ze stolicy Wielkopolski zastąpi w pierwszoligowych rozgrywkach Proximę Kraków, która z kolei zagra w ekstraklasie. Działacze z Poznania nie ukrywają, że chcą nawiązać do najlepszych lat żeńskiej siatkówki z tego miasta.

Ostatnim żeńskim zespołem z Poznania, który grał w siatkarskiej ekstraklasie, był AZS AWF Poznań (Danter Poznań). W 2009 klub rozpadł się, a licencja powędrowała do klubu z Murowanej Gośliny. Obecnie do najlepszych tradycji poznańskiej siatkówki próbuje nawiązać Energetyk. W poprzednim sezonie drugoligowe siatkarki prowadzone przez trenera Marcina Patyka odpadły w meczach z AZS-em Uni ECO Opole o awans do turnieju finałowego. Mimo to poznanianki zagrają w I lidze, zastępując w niej zespół Proximy Kraków. Krakowianki z kolei wystąpią w rozgrywkach ekstraklasy.Zespół Enea Energetyk Poznań nadal będzie prowadzony przez trenera Marcina Patyka. W drużynie pojawią się dwie nowe rozgrywające – pierwszą z nich jest Aleksandra Pasznik, która do stolicy Wielkopolski wraca z Muszynianki Muszyna, ma również za sobą grę w zespołach pierwszoligowych i BKS-ie Bielsko-Biała. Przed laty reprezentowała poznański zespół w rozgrywkach II ligi. Rywalizować z nią będzie 20-letnia Iwona Zuzel – wychowanka GLKS-u Nadarzyn, która ma za sobą występy w II lidze w barwach ŁKS-u II Łódź oraz sezon w pierwszoligowym zespole AZS-u Politechniki Opolskiej.

W ataku poznańskiej drużyny zobaczymy dwie zawodniczki, które przeniosą się z Łodzi. Doświadczona Agnieszka Wołoszyn, która kilka ostatnich sezonów spędziła w ŁKS-ie Commercecon Łódź, z którym przeszła drogę od II ligi do ekstraklasy. W Energetyku zagra również 18-letnia juniorka Klaudia Felak. Pochodząca z Rawy Mazowieckiej siatkarka ostatni sezon spędziła w zespole Młodej Ligi Kobiet Budowlanych Łódź.

Również z juniorskiego zespołu Budowlanych do Energetyka przeniesie się libero Natalia Bogdanowicz. 19-letnia siatkarka jest wychowanką UKS-u Ozorków, a na pozycji libero rywalizować będzie ze swoją rówieśniczką, Karoliną Bohdanowicz. To młoda siatkarka pochodząca z Włocławka, które ostatnie sezony grała w młodzieżowych zespołach PSPS-u Chemika Police.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja na środku siatki. Do Energetyka trafiła z ekstraklasowego zespołu Budowlanych Toruń Aleksandra Gancarz. Do niej dołączyła Klaudia Gajewska, która ma za sobą występy w pierwszoligowym ŁKS-ie Łódź, a ostatni sezon spędziła w barwach Jokera Świecie. Kolejną środkową poznańskiej drużyny będzie Emilia Oktaba, która poprzedni sezon rozpoczynała w pierwszoligowym PSPS-ie Chemiku Police, a po wycofaniu drużyny z rozgrywek trafiła do drugoligowej drużyny WTS Włocławek.

Za przyjęcie w Energetyku odpowiadać będzie doświadczona Beata Pawlicka, która w poznańskiej drużynie grała już w poprzednim sezonie. Dołączy do niej siatkarka wrocławskiego Impelu, Barbara Cembrzyńska oraz Klaudia Świstek, która ostatni sezon spędziła w pierwszoligowym zespole Nike Węgrów. Skład Energetyka mogą uzupełnić wychowanki z zespołu juniorek, które grały w poprzednim sezonie w drugoligowych rozgrywkach.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved