Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > EEVZA U-18: Grały trzy polskie męskie pary

EEVZA U-18: Grały trzy polskie męskie pary

W turnieju siatkówki plażowej mistrzostw EEVZA do lat 18 wystartowały trzy polskie męskie pary. Najdalej zaszli Miłosz Kruk i Dominik Poznański, którzy zakończyli turniej na 5. miejscu. Krzysztof Ralko i Maciej Włodarczyk zajęli 13. miejsce, a Emil Krakowiak i Mateusz Michalak zakończyli turniej na ostatnim 17. miejscu.

Najszybciej swój udział w turnieju zakończyli Emil Krakowiak i Mateusz Michalak. Polacy w rundzie wstępnej przegrali z parą ukraińską, a potem w walce o wejście do „szesnastki” i pozostanie w turnieju ulegli Białorusinom Ratucki/Dawyskiba i zajęli 17. miejsce na 17 startujących par.

Dwa mecze przegrali również Krzysztof Ralko i Maciej Włodarczyk. W I rundzie biało-czerwoni zmierzyli się z rosyjską parą Czuchnenkow/Archipow i przegrali w dwóch szybkich setach. Po prawej stronie turniejowej drabinki młodzi Polacy zmierzyli się z białoruską parą Ratucki/Dawyskiba, która po raz drugi w tym turnieju wyeliminowała biało-czerwony duet. Ralko i Włodarczyk zostali sklasyfikowani na miejscach 13-16.

Najlepiej w Wilnie poradzili sobie Miłosz Kruk i Dominika Poznański. W pierwszej rundzie nie dali zbyt wielu szans reprezentantom gospodarzy, w kolejnym, już trudniejszym meczu pokonali swoich rówieśników z Estonii i awansowali do III rundy. W niej zmierzyli się z pogromcami swoich kolegów, Rosjanami Czuchnenkow/Archipow. Po wygranym pierwszym secie biało-czerwoni przegrali jednak dwa następne i o wejście do półfinału musieli walczyć z prawej strony drabinki. W ćwierćfinale Polacy ulegli późniejszym brązowym medalistom, Łotyszom Jansons/Klavins i zakończyli turniej na miejscach 5-6. Złote i srebrne medale zdobyły pary rosyjskie.