Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > E.Leclerc Radomka Radom lepsza od 7R Solnej Wieliczka

E.Leclerc Radomka Radom lepsza od 7R Solnej Wieliczka

Do rozpoczęcia zmagań ligowych pozostało coraz mniej czasu. Na etapie przygotowań również siatkarki Radomki Radom sprawdzają się w meczach kontrolnych. W swoim pierwszym sparingu E.Leclerc Radomka Radom 2:1 pokonała rywalki z 7R Solnej Wieliczka.

Drużyna z Wieliczki to ligowy rywal radomianek na zapleczu ekstraklasy. W zeszłym sezonie zespół z Wieliczki zajął czwartą lokatę w rozgrywkach pierwszej ligi. Mecz rozegrany podczas pobytu radomianek na obozie w Krakowie miał typowo szkoleniowy charakter, obaj trenerzy korzystali ze wszystkich dostępnych zawodniczek. Z powodu urazów w drużynie E.Leclerc Radomki nie wystąpiły Patrycja Gądek i Renata Biała.

Pierwszą partię wygrały siatkarki z Wieliczki 25:21. Drugą i trzecią na swoją korzyść rozstrzygnęły radomianki i mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:1. Spotkanie krótko podsumował szkoleniowiec zespołu z Radomia. – Pozytywnie – to właściwa ocena tego sparingu. Kto lepiej zagrywał, ten wygrał. Właśnie dzięki serwisowi w drugim i trzecim secie zbudowaliśmy przewagę i ostatecznie wygrywaliśmy, chociaż w innych elementach zdarzały się głupie błędy. Z powodu urazów Patrycji Gądek i Renaty Białej we wszystkich setach wystąpiła juniorka Julita Molenda, która spisała się całkiem poprawnie. Ten sparing na pewno był potrzebny, bo pewnych rzeczy nie da się zrobić tylko na treningu. Dziewczyny można poznać tak naprawdę wtedy, kiedy widzimy je w sytuacjach meczowych – podkreślał Jacek Skrok, trener MKS E.Leclerc Radomki Radom.

7R Solna Wieliczka – MKS E.Leclerc Radomka Radom 1:2
(25:21, 19:25, 17:25)

źródło: echodnia.eu