Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie wygrane KSZO na początek turnieju w Gliwicach

Dwie wygrane KSZO na początek turnieju w Gliwicach

W pierwszym dniu zmagań międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Gliwicach w hali przy ul. Kaszubskiej 28 odbyły się trzy mecze, z których dwa zakończyły się wynikiem 3:1.

W pierwszym spotkaniu zespół z Orlen Ligi, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, pokonał reprezentację Gruzji 3:1. Siatkarki tej kadry okazały się natomiast lepsze od mistrza Słowacji, Slavii Bratysława. To spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Gruzinek 3:0.

Najwięcej emocji było w starciu KŚ AZS PŚ Gliwice z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Akademiczki wysoko zawiesiły poprzeczkę drużynie z Orlen Ligi. W pierwszym secie podopieczne Wojciecha Czapli walczyły do samego końca, wygrywając ostatecznie 32:30. Przez większość drugiej odsłony także prowadziły gliwiczanki. Wygrywały nawet 16:10, a potem 20:16. Tej przewagi nie udało im się utrzymać do końca, gospodynie turnieju uległy dopiero po grze na przewagi 29:31. Trzecia odsłona była bardzo wyrównana, ale zakończyła się także zwycięstwem drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego (25:23). W ostatnim czwartym secie gospodyniom zabrakło już sił na wyrównaną walkę, stąd wysoka wygrana KSZO aż 25:12.

Wyniki pierwszego dnia turnieju:
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Gruzja 3:1
Gruzja – Slavia Bratysława 3:0
AZS Gliwice – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3

Na niedzielę (3 września) zaplanowane zostały trzy mecze. Na początek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zmierzy się ze Slavią Bratysława. W kolejnym starciu Gruzinki powalczą z gospodyniami, a na zakończenie turnieju KS AZS PŚ Gliwice zagra ze Slavią Bratysława.

źródło: azs.gliwice.pl