Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dwie kandydatki na rozgrywającą KSZO

Dwie kandydatki na rozgrywającą KSZO

fot. Łukasz Krzywański

Odejście z siatkarskiego zespołu KSZO Agnieszki Rabki wymusiło na klubie poszukiwania nowej rozgrywającej. Na razie świetnie radzi sobie na tej pozycji Marta Biedziak, która została MVP wygranego spotkania w Bydgoszczy, ale z jedną rozgrywająca nie tylko trudno będzie grać do końca sezonu, ale nawet trenować.

Jak już informowaliśmy, KSZO prowadzi rozmowy z 24-letnią Magdaleną Gryką. To urodzona w Białymstoku niemiecka siatkarka, posiadająca polskie obywatelstwo. Jest byłą młodzieżową reprezentantką kraju. Kibice siatkówki świetnie ją znają z gry w polskich klubach – Impelu Wrocław i BKS-ie Bielsko-Biała. Wcześniej występowała na niemieckich parkietach, w takich klubach, jak: VV Grimma, VC Olympia Drezno, Dresdner S.C. Ostatnio reprezentowała barwy azerskiego klubu, Azerrail Baku.W sobotę w Ostrowcu zameldowała się również Ukrainka, Alla Politanska. Ma 30 lat. Mierzy 185 cm wzrostu i jest rozgrywającą. Grała w Chimiku Jużnyj i Kontynium Wołyń Łuck, z którymi potykała się w europejskich pucharach. Jako reprezentantka Ukrainy była uczestniczką mistrzostw Europy, w tym także tych ostatnich z 2017 roku, a także eliminacji do mistrzostw Starego Kontynentu. Mieszka na Zaporożu.

O tym, która z rozgrywających – Alla Politanska czy Magdalena Gryka – zasili KSZO, zdecyduje trener Adam Grabowski po zajęciach z udziałem obu zawodniczek. Obie bowiem będą trenowały już od wtorku z ostrowieckim zespołem. Okienko transferowe w Lidze Siatkówki Kobiet zamknie się w najbliższy piątek.

źródło: ostrowiecka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved