Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwa wygrane sparingi Pałacu z Jokerem Świecie

Dwa wygrane sparingi Pałacu z Jokerem Świecie

Poświąteczny mikrocykl treningowy siatkarki pierwszoligowego Jokera Świecie zakończyły dwoma meczami towarzyskimi z dziewiątym zespołem Ligi Siatkówki Kobiet. Zarówno w Bydgoszczy, jak i w Świeciu wygrywały siatkarki Pałacu Bydgoszcz.

W piątek podopieczne Piotra Sobolewskiego gościły w Bydgoszczy, gdzie uległy w sparingu Pałacowi 0:5. Do rewanżu doszło w sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Joker Mekro Energoremont przegrał z Pałacem 1:3 (23:25, 18:25, 13:25, 25:19).

W obu zespołach z powodu drobnych urazów lub kontuzji nie mogły zagrać wszystkie zawodniczki. W zespole Jokera do Agaty Trybuły i Pauliny Majkowskiej dołączyła Patrycja Wyrwa, która w piątkowym spotkaniu niefortunnie zderzyła się z koleżanką. Piotr Sobolewski profilaktycznie dał odpocząć przyjmującej. Na tej pozycję przesunięta została nominalna libero Paula Nowacka. W zespole z Bydgoszczy nie zagrała m.in. wychowanka klubu ze Świecia Katarzyna Wenerska. Z kolei była atakująca Jokera Sandra Szczygioł w pierwszym secie nabawiła się urazu i już do końca oglądała grę koleżanek z ławki.

Jokerki powinny w rewanżu urwać przedstawicielowi LSK przynajmniej dwa sety. W inauguracyjnej partii powtórzyła się jednak sytuacja znana ze spotkań ligowych. Świecianki prowadziły 23:20, ale nie potrafiły zdobyć dwóch brakujących „oczek”. Popełniły przy tym kilka prostych błędów, które nie powinny się zdarzyć pierwszoligowym siatkarkom. Drugi i trzeci set to dominacja Pałacanek. Gospodynie stać było na chwilowe zrywy. W ostatniej odsłonie bydgoszczanki prowadziły 8:3 i 10:7, lecz potem Jokerki wygrały siedem akcji z rzędu. Prowadzenia już nie wypuściły z rąk, żegnając ten rok wygranym setem.

źródło: joker-swiecie.pl