Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Drugi sparing dla Indyków z Olsztyna

Drugi sparing dla Indyków z Olsztyna

Po wczorajszej porażce 1:3 dzisiaj w takim samym stosunku olsztyński AZS pokonał LOTOS Trefl Gdańsk w meczu sparingowym rozgrywanym w Rypinie. Pomimo że była to jedynie gra towarzyska, żadna z ekip nie odpuszczała, czego dowodem jest wynik trzeciej partii, wygranej przez Indykpol aż 41:39. Obydwie ekipy zmierzą się ponownie 31 sierpnia i 1 września w Lęborku.

Już na początku pierwszej partii zarysowała się przewaga gdańszczan, którzy prowadzili 8:4. Po chwili różnica punktowa nieco stopniała (13:16), ale wciąż na prowadzeniu utrzymywali się podopieczni Andrei Anastasiego. Druga część seta również przebiegała pod dyktando graczy w czarno-żółtych strojach, którzy ostatecznie wygrali 25:21. Kolejny set wyglądał bardzo podobnie, co partia pierwsza, z tą różnicą, że na korzyść olsztynian. Gracze z Warmii i Mazur szybko objęli wysokie, bo pięciopunktowe prowadzenie (16:11), a całą partię wygrali 25:19. Trzecia odsłona meczu była zdecydowanie najciekawsza. Gdańskie lwy szybko wyszyły na prowadzenie 16:12, lecz AZS systematycznie odrabiał straty. Olsztynianie doszli swoich rywali już w samej końcówce, co doprowadziło do sporych emocji. Żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać swoich szans. Ostatecznie, po 39 minutach, lepsi okazali się gracze z Olsztyna, wygrywając 41:39.

Początek czwartej, i jak się później okazało ostatniej partii był najbardziej wyrównany spośród wszystkich. Obydwie ekipy co chwilę zmieniały się na prowadzeniu, ale finalnie lepsi okazali się olsztynianie, zwyciężając 25:23 i cały mecz 3:1.

Warta podkreślenia jest dobra postawa powracającego po kontuzji Wojciecha Ferensa, zdobywcy 14 oczek (57% skutecznych ataków). Co prawda „Feru” pojawił się już na parkiecie w poprzednim sezonie, ale nie odegrał znaczącej roli w zespole z Gdańska. W szeregach AZS-u z dobrej strony pokazał się Adrian Buchowski, który na swoim koncie zapisał 18 punktów.

Indykpol AZS Olsztyn – LOTOS Trefl Gdańsk 3:1
(21:25, 25:19, 41:39, 25:23)

AZS: Woicki (1), Zniszczoł (11), Pliński (14), Buchowski (18), Scheerhoorn (15), Pietkiewicz (17), Żurek (libero) oraz Zabłocki (libero) i Makowski (1)
LOTOS Trefl: Kozłowski (1), Schulz (19), Mika (2), Jakubiszak (12), Niemiec (7), Nowakowski (7), Olenderek (libero) oraz Grzyb (6), Ferens (14), Tomczak (1), Ptaszyński i Majcherski (libero)

źródło: inf. własna, twitter