Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Druga wygrana Serbii ze Słowenią

Druga wygrana Serbii ze Słowenią

Po pierwszym spotkaniu sparingowym, w którym reprezentacja Serbii okazała się lepsza od Słoweńców w tie-breaku, także drugi mecz towarzyski zakończył się zwycięstwem podopiecznych Nikoli Grbicia. Tym razem serbska ekipa wygrała czterosetowe starcie. Obie drużyny przygotowują się do mistrzostw Europy, które wystartują w naszym kraju w najbliższym tygodniu.

Serbowie w tym spotkaniu zagrali oczywiście bez Marko Ivovicia, który we wcześniejszym meczu sparingowym doznał kontuzji. Jak na razie nie ma jednak informacji na temat wyników piątkowych specjalistycznych badań zawodnika, który jest jednym z głównych ogniw drużyny.

Pod jego nieobecność drużyna Nikoli Grbicia poradziła sobie bardzo dobrze i dopisała do swojego konta kolejne zwycięstwo w meczu przygotowawczym do mistrzostw Europy. Zarówno szkoleniowiec serbskiej reprezentacji, jak i Slobodan Kovac – trener Słoweńców w spotkaniu tym sprawdzili wszystkich swoich zawodników.

W pierwszym secie Serbowie wypracowali sobie przewagę już w pierwszych akcjach i utrzymywali ją do samego końca. To oni też dobrze rozpoczęli drugą część sparingu, by jednak tym razem w środkowej fazie oddać inicjatywę przeciwnikom. Słoweńcy prowadzili już nawet 21:17, ale nie zdołali zakończyć tej odsłony zwycięstwem. Po zaciętej walce lepsi po raz kolejny okazali się reprezentanci Serbii. To oni też nadawali ton rywalizacji w trzecim secie, nie oddali prowadzenia nawet na chwilę i choć Słoweńcy zaczęli naciskać w końcówce – zamknęli rywalizację w tej partii. Po trzech setach, wygranych przez zespół trenera Grbicia, szkoleniowcy postanowili rozegrać dodatkową partię. Oprócz Alena Sketa, który rozegrał cały mecz, w tej części meczu w obu drużynach na boisku pojawili się zawodnicy, którzy nie wybiegli w pierwszych szóstkach na samym początku. Tym razem po początkowo wyrównanej walce coraz mocniej kontrolować grę zaczęli słoweńscy zawodnicy, wypracowując sobie bardzo wysoką przewagę i triumfując na koniec.

Najlepiej punktującymi w całym meczu byli Alen Sket oraz Toncek Stern – obaj zdobyli po 14 punktów. Wśród Serbów najczęściej punktował Drazen Luburić – 11 razy.

Przypomnijmy, Serbowie są grupowymi rywalami reprezentacji Polski w zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Europy. To właśnie meczem Polska – Serbia na Stadionie Narodowym całe wydarzenie zostanie oficjalnie rozpoczęte, a będzie mieć to miejsce już w najbliższy czwartek – 24 sierpnia.

Serbia – Słowenia 3:1
(25:22, 27:25, 25:23, 18:25)