Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dmitry Teryomenko: Moim celem jest wzrastać wraz z Cerrad Czarnymi Radom

Dmitry Teryomenko: Moim celem jest wzrastać wraz z Cerrad Czarnymi Radom

Włodarze Cerrad Czarnych Radom wiążą spore nadzieje z pozyskanie reprezentanta Ukrainy Dmytro Teryomenko. Teryomenko przychodzi do Radomia z silnej rosyjskiej ligi. – Już w poprzednim sezonie chcieliśmy pozyskać tego zawodnika. Teraz jednak wszystko dobrze się skończyło i Dima dołączył do nas. To klasowy zawodnik – podkreśla trener Robert Prygiel.

Jak zareagowałeś na zainteresowanie twoją osobą przez klub Cerrad Czarnych Radom?Dmitry Teryomenko: – Poczułem się bardzo miło, gdy się o tym dowiedziałem. Zawsze chciałem grać w Polsce. Znam polskich kibiców i wiem, że atmosfera tutaj jest bardzo dobra.

Podobno w ubiegłym roku Robert Prygiel starał się już sprowadzić cię do Radomia, ale ostatecznie do tego nie doszło. Jesteś zadowolony, że kolejnym klubem w twojej przygodzie z siatkówką będą właśnie Cerrad Czarni?

 To prawda, prowadziliśmy rozmowy, ale ostatecznie poszedłem do Biełgorodu. To był dla mnie lepszy ruch na tamten czas. Moja żona studiowała na Uniwersytecie Medycznym w Charkowie, przez co grając w Biełgorodzie, miałem z nią łatwiejszy kontakt. Charków mieści się niedaleko Biełgorodu. Teraz trafiam do Radomia i jestem szczęśliwy. Polska to dobre miejsce z dobrą ligą siatkarską. Cerrad Czarni to dobry klub i pracują tu sympatyczni ludzie.

Na pewno śledzisz rozgrywki PlusLigi. Zgodzisz się ze zdaniem, że jest to jedna z najsilniejszych lig na świecie?

 Oczywiście, że tak. W Polsce jest wiele mocnych drużyn i dobrych zawodników.

Jaki cel stawiasz sobie podczas gry w Radomiu? Sukcesem dla ciebie będzie dostać się do fazy play-off w sezonie 2017/2018?

– Chciałbym pokazać wszystko, co mam najlepszego i zaprezentować cały swój wachlarz umiejętności. Mam nadzieję, że będziemy dobrą drużyną i będziemy tworzyć jedną, wielką rodzinę. Moim celem jest wzrastać wraz z Cerrad Czarnymi Radom.

Śledziłeś wcześniej mecze Cerrad Czarnych Radom?

Tak, oglądałem wiele spotkań. Również grałem przeciwko Cerrad Czarnym Radom rok temu. Być może trener Robert Prygiel wypatrzył mnie podczas tego meczu.

 

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved