Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Diego Mosna: Rok bez włoskich klubów w europejskich pucharach

Diego Mosna: Rok bez włoskich klubów w europejskich pucharach

fot. archiwum

Prezes Diatec Trentino, Diego Mosna, zaproponował włoskim klubom kontrowersyjne rozwiązanie. – Jeśli nadal kalendarz rozgrywek będzie przepełniony, a CEV nie będzie nas słuchać, to włoskie kluby na rok powinny zrezygnować z udziału w europejskich pucharach – powiedział.

Rezygnacja z gry włoskich zespołów w europejskich pucharach – to pomysł Diego Mosny na twarde negocjacje z CEV. Problem leży w braku wolnych terminów, których znalezienie CEV i kalendarz europejskich pucharów wymuszają na włoskiej lidze. – Wszyscy mówimy o zatłoczonym kalendarzu, wszyscy na to narzekamy, ale jeśli nie podejmiemy zdecydowanych działań, będzie trudno to zmienić – mówi Diego Mosna. – Dlatego też postawiłem wniosek, by włoskie kluby na jeden sezon zrezygnowały z udziału w europejskich pucharach. Chcę zobaczyć, czy nawet wówczas CEV nie usiądzie z nami do rozmów – dodał prezes klubu z Trydentu.W tym sezonie z udziału w Pucharze CEV zrezygnował już Azimut Modena – prawo gry przeszło więc na zespół z Werony. – Trudności się piętrzą, a rozmowy z CEV czy FIVB są niemal niemożliwe – kontynuuje Diego Mosna. – Obie organizacje wyrażają wielki podziw i szacunek dla włoskiej ligi, ale tak naprawdę narzucają nam kolejne ograniczenia. Musimy znów zrezygnować z kilku weekendów i w zamian grać w środy. Decyzja będzie należała do ligi, to ona podejmuje działania – dodał.

Oczywiście jeśli propozycja Mosny wejdzie w życie, włoskim klubom grożą kary pieniężne i wykluczenie z gry w pucharach na kolejne lata. – Nie wiem, co nam może grozić, ale coś w końcu trzeba zacząć robić. Taka decyzja byłaby mocnym sygnałem dla władz europejskiej siatkówki, który może wywołać zmiany już w przyszłym sezonie – twierdzi prezes Trentino. We Włoszech pojawił się już pomysł, by Puchar Włoch rozgrywać na początku sezonu.

źródło: gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved