Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sam Deroo: Cały czas podnosimy nasz poziom

Sam Deroo: Cały czas podnosimy nasz poziom

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle mają za sobą dwa pojedynki z wymagającymi rywalami, oba zwycięskie. W środę bez straty seta pokonali Jastrzębski Węgiel, a problemy mieli jedynie w trzeciej partii, którą wygrali po zaciętej końcówce. – W trzecim secie meczu z Jastrzębskim prowadziliśmy, graliśmy dobrze, a potem popełniliśmy głupie błędy w końcówce seta i właśnie między innymi nad tym musimy popracować – mówił po zwycięstwie MVP spotkania Sam Deroo.

Dwie pierwsze odsłony starcia w Kędzierzynie-Koźlu padły zdecydowanym łupem gospodarzy, którzy nie pozwolili swoim rywalom na zbyt wiele. – Na pewno mogły się nam podobać dwa pierwsze sety, które kontrolowaliśmy. Myślę, że wynikało to po pierwsze z naszej dobrej gry, a po drugie z wielu błędów Jastrzębskiego Węgla. Na pewno spodziewaliśmy się, że cały mecz będzie wyglądał tak, jak trzeci set. W spotkaniu u siebie z PGE Skrą Bełchatów jastrzębianie zagrali znacznie lepiej, ale to nie jest nasz problem. My zagraliśmy dobrą siatkówkę, w przerwie po drugim secie powiedzieliśmy sobie, że Jastrzębski zacznie grać. Tak też było, ale wytrzymaliśmy nerwową końcówkę, a takie końcówki mają wpływ na dalszą część sezonu – ocenił środkowy ZAKSY, Łukasz Wiśniewski. Siatkarz przyznał, że o wyniku spotkaniu decydowały praktycznie wszystkie elementy. – Wszystko po kolei miało na to wpływ. Zaczęliśmy od dobrej zagrywki, ustawaliśmy dzięki temu dobry blok i dobrze broniliśmy, gra napędza się sama – podkreślił.

ZAKSA lepsza od Jastrzębskiego Węgla

W meczu z Jastrzębskim Węglem statuetkę MVP zgarnął Sam Deroo, podobnie zresztą jak w wygranym 3:1 spotkaniu w Rzeszowie. – Pokazujemy się z dobrej strony jako zespół, cały czas podnosimy nasz poziom, bo moim zdaniem nie jest on jeszcze taki, żeby zdobywać tytuły. Do tego jednak dążymy i nasz progres jest widoczny i jeśli będziemy to kontynuować, to czekają nas moim zdaniem bardzo dobre momenty – zapewnił belgijski przyjmujący kędzierzynian. – W trzecim secie meczu z Jastrzębskim prowadziliśmy, graliśmy dobrze, a potem popełniliśmy głupie błędy w końcówce i właśnie między innymi nad tym musimy popracować. Z drugiej strony zaliczyliśmy bardzo dobry start sezonu, zdobyliśmy komplet punktów, w tym w starciach z zespołami z czołówki – dodał Deroo. Dla ZAKSY było to już drugie starcie z zespołem z górnej półki. – PlusLiga zafundowała nam challenge i zaplanowała sporo spotkań pomiędzy najlepszymi drużynami na początku sezonu. Uważam, że udało nam się to wykorzystać i mamy bardzo dobrą bazę. Sezon jest jednak długi i będziemy musieli pracować, żeby cały czas podnosić nasz poziom – przekonywał przyjmujący mistrza Polski.

źródło: inf. własna, zaksa.pl