Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dąbrowianki wygrały Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

Dąbrowianki wygrały Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

Bez porażki Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej zakończyły siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza, co dało im zwycięstwo w całym turnieju. Drugie miejsce zajął izraelski Hapoel Kfar-Saba Volleyball Club, a podium uzupełnił Linamar Bekecsaba. Ostatnie miejsce przypadło siatkarkom TJ Sokol Frydek-Mistek. Czeski zespół w memoriale nie zdołał wygrać nawet seta.

W swoim ostatnim meczu Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej dąbrowianki rozpoczęły zmagania od prowadzenia 5:2, potem seria błędów własnych oraz słabe przyjęcie sprawiły, że na tablicy wyników widniał rezultat 7:5 dla zespołu węgierskiego. Następnie do głosu doszły podopieczne trenerki Magdaleny Śliwy, odrzuciły one swoje rywalki od siatki, trudnymi zagrywkami popisała się najpierw Ewelina Tobiasz, a potem Patrycja Polak i dąbrowianki prowadziły 16:11. Drużyna z Bekecsaby nie potrafiła nawiązać wyrównanej gry z dąbrowiankami, ustępowała miejscowej ekipie w niemal każdym elemencie siatkówki i wysoko przegrała tego seta w stosunku 17:25.

W drugiej partii spotkania obie ekipy przez długi czas grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Ekipa z Zagłębia skutecznie zagrała w bloku oraz polu zagrywki i prowadziła 13:11, odpowiedź zespołu z Bekecsaby była natychmiastowa, asem serwisowym popisała się Barbora Kosekova, Eszter Nagy zdobyła punkt w ataku i był remis 13:13. Po raz kolejny ekipa z Węgier miała problemy z przyjęciem, nadziewała się na szczelny blok gospodyń i przegrywała 15:18. Pierwszoplanową postacią w tym meczu w ekipie była Patrycja Polak, zawodniczka ta napędziła grę dąbrowianek i dzięki niej MKS prowadził 20:16. Końcówka seta była jednostronnym popisem MKS-u, trudnymi zagrywkami popisała się Ewelina Tobiasz, jej koleżanki skutecznie atakowały i w efekcie tego wygrały tego seta 25:17.

Niemające nic do stracenie siatkarki Linamarau rzuciły się do ataków i dyktowały warunki gry na boisku. Gospodynie nie były tak skuteczne, jak miało to miejsce w poprzednich dwóch partiach, nie kończyły ataków z pierwszego tempa i miały problem z przyjęciem. Grę przyjezdnych napędziła Lucija Milnar, która była nie do zatrzymania w ataku, dobrze spisała się też Barbora Kosekova i z niemal każdą akcją powiększały one przewagę. Dąbrowianki zerwały się do ataków przy stanie 9:19 i stopniowo zaczęły odrabiać straty, pościg ten okazał się być spóźniony. Ostatnie słowo w tym secie należało do drużyny z Węgier, która wygrała tego seta i przegrywała w meczu 1:2.

W ostatnim secie tego meczu od samego początku na boisku dominowały dąbrowianki, po serii zagrywek Aljony Martiniuc MKS prowadził 10:3. Pojedynczymi akcjami w wykonaniu Reki Ludman oraz Luciji Milnar Węgierki próbowały nawiązać wyrównaną grę, ale było to za mało na dobrze grające siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Ewelina Tobiasz i Patrycja Polak skutecznie zagrały w polu zagrywki, a na tablicy wyników widniał rezultat 19:9. Do końca meczu trwała dominacja miejscowej ekipy, która rozbiła swoje rywalki w tym secie i zajęła pierwsze miejsce w memoriale.

MKS Dąbrowa Górnicza – Linamar Bekecsaba 3:1
(25:17, 25:17, 19:25, 25:13)

W pierwszym niedzielnym meczu memoriału zespół z Izraela pokonał 3:0 Sokol Frydek-Mistek i zajął drugie miejsce.

Hapoel Kfar-Saba Volleyball Club – TJ Sokol Frydek-Mistek 3:0
(25:12, 25:17, 25:17)