Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Cztery zespoły wywalczyły awans do II ligi kobiet

Cztery zespoły wywalczyły awans do II ligi kobiet

W miniony weekend rozegrane zostały turnieje finałowe o awans do II ligi kobiet. Sukcesem zakończył je zespoły Jedynki Siewierz, Impelu II Wrocław, Marby Sędziszów Małopolski oraz Sandecji Nowy Sącz i te zespoły wywalczyły sobie miejsce na szczeblu centralnym.

Turniej w Siewierzu rozpoczął się od niezwykle zaciętego meczu gospodyń z Maratonem Krzeszowice. Jedynka Siewierz przegrywała już 0:2, jednak podopieczne trenera Marcina Widery zdołały doprowadzić do tie-breaka, w którym jednak przegrały po dramatycznej walce 16:18. W drugim spotkaniu pierwszego dnia zespół z Poznania łatwo wygrał z Silesią Volley Chorzów. Drugi dzień turnieju przyniósł wygrane zespołom z Krzeszowic i Siewierza i sytuacja przed ostatnimi meczami była niezwykle ciekawa. W niedzielę Maraton musiał pokonać poznanianki, by zapewnić sobie awans do II ligi, ale… nie dał rady. Przegrał w tie-breaku 15:17 i taki wynik oznaczał, że SKF KS Poznań już wyprzedził zespół z Krzeszowic lepszym bilansem setów. Gospodynie, aby wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli, nie mogły stracić z zespołem z Chorzowa więcej niż jednego seta. Jedynka wygrała 3:1 i tym samym wywalczyła awans do II ligi kobiet.

W podwarszawskim Mysiadle sprawa awansu również ważyła się do ostatniego spotkania. W piątek i w sobotę dwa zwycięstwa odniósł zespół Impelu II Wrocław, który był już o krok (a właściwie o jednego seta) od awansu. Wszystkie trzy mecze przegrał zespół Sokoła Mogilno. MOSiR Jasło mimo wygranej w niedzielę 3:1 z Sokołem wiedział już, że nie będzie w stanie awansować. W ostatnim meczu wrocławianki grały z Krótką Mysiadło i tylko wynik 3:0 dawał gospodyniom pierwsze miejsce. Kwestia awansu rozstrzygnęła się już w drugim secie spotkania, kiedy to rezerwy wrocławskiego Impelu wyrównały na 1:1. Wrocławianki wygrały ostatecznie 3:2, ale nie wiadomo, czy wystąpią mimo wywalczonego awansu w II lidze kobiet.

Również w Stargardzie o pierwszym miejscu w turnieju i awansie do II ligi decydował ostatni dzień. Do ostatniego meczu z dwoma porażkami na koncie przystępowały zespoły Nike Ostrołęka i Uniwersytetu Przyrodniczego Wrocław. Wrocławianki miały za sobą dwa pechowo przegrane tie-breaki w końcówkach, ale w meczu o trzecie miejsce okazały się lepsze od rywalek – również po pięciu setach. W ostatnim meczu zmierzyły się Spójnia Stargard i Marba Sędziszów Małopolski, a wynik tego spotkania decydował o tym, kto bierze wszystko. Gospodynie prowadziły już 2:0, ale zespół Marby wrócił do gry i doprowadził do remisu. W tie-breaku walka trwała do samego końca, a emocje w ostatnich piłkach sięgały zenitu. Ostatecznie Marba wygrała 22:20 i to zespół z Sędziszowa Małopolskiego wywalczył sobie prawo gry na szczeblu centralnym.

W Tuliszkowie po meczach piątkowych i sobotnich po dwa zwycięstwa na swoim koncie miały Siatkarki Sandecji Nowy Sącz oraz Lisa Tuliszków. W meczu o trzecie miejsce Volley Płock wygrał po tie-breaku z Burzą Borowa Wieś, ale wszyscy czekali na niedzielny mecz mający zadecydować o awansie. W nim Sandecja zaczęła z wysokiego C, wygrywając pierwszego seta do 12. W drugiej partii gospodynie postawiły poprzeczkę dużo wyżej, ale przegrały na przewagi. Ostatecznie Sandecja wygrała 3:0 i znów zagra w II lidze kobiet.