Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Polacy grali w kratkę, porażka ekipy Polek

Czechy: Polacy grali w kratkę, porażka ekipy Polek

W 7. kolejce czeskiej ekstraklasy siatkarzy kolejną wygraną zanotował niepokonany jak dotąd lider tabeli VK Jihostroj Czeskie Budziejowice Pawła Halaby. W „polskim” pojedynku Volleyball.cz Kladno okazał się lepszy od VK Ostrawa, a VK Benatky nad Jizerou Pawła Pietkiewicza przegrał z Duklą Liberec. Porażkę w 5. kolejce ekstraklasy siatkarek zanotował też Sokol Frydek-Místek Izabeli Błasiak i Agnieszki Mitręgi.

VK Jihostroj Czeskie Budziejowice swój mecz w ramach siódmej kolejki ekstraklasy przeciwko AERO Odolena Voda rozegrał awansem 25 października. Ekipa Pawła Halaby zanotowała na swoim koncie koleją pewną wygraną 3:0. W każdym z trzech setów przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, a najwyraźniejsza była w ostatniej partii. Drużyna polskiego przyjmującego rozbiła w niej bowiem rywali aż do 14. Tym samym siatkarze z Czeskich Budziejowic z kompletem zwycięstw bez straty seta pozostają na fotelu lidera ekstraklasy. Paweł Halaba w starciu z zespołem z Odolenej Vody pojawił się na boisku w pierwszej i trzeciej partii, ale nie zapisał na swoim koncie żadnych punktów.

Do „polskiego” pojedynku doszło w Ostrawie, gdzie ekipa Mateusza Biernata i Damiana Sobczaka zmierzyła się z Volleyball.cz Kladno Marcela Gromadowskiego. Zespoły stoczyły zacięte, pięciosetowe spotkanie, które ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Kladna. Utrzymali oni tym samym trzecie miejsce w tabeli, na piątej pozycji zaś pozostali zawodnicy z Ostrawy. W zwycięskiej ekipie najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był Marcel Gromadowski. Atakował on ze skutecznością 55 proc. i zapisał na swoim koncie aż 24 punkty. Po stronie VK Ostrawa dobrze spisał się rozgrywający Mateusz Biernat, który zdobył 8 oczek, całe spotkanie rozegrał też libero Damian Sobczak.

VK Benatky nad Jizerou Pawła Pietkiewicza podejmował zaś we własnej hali Duklę Liberec. Lepsi okazali się goście, którzy bez większych problemów triumfowali w tym starciu 3:0. Ekipa z Liberca dominowała na boisku zwłaszcza w drugiej i trzeciej partii spotkania, kiedy rozbiła zespół polskiego przyjmującego do 14 i 15. Dukla pozostaje wiceliderem tabeli, VK Benatky nad Jizerou spadł na przedostatnie miejsce. Paweł Pietkiewicz wybiegł na boisko w podstawowym składzie swojej drużyny, atakował ze skutecznością 40 proc.  i zapisał na swoim koncie 6 oczek. W drużynie gości najskuteczniejszy był Jan Stokr, zdobywca 14 punktów.

W pozostałych meczach do ciekawego pojedynku doszło w Żlinie, gdzie miejscowa Fatra stoczyła zacięte starcie z SK Volejbal Usti nad Labem. Gospodarze ulegli rywalom po tie-breaku. CEZ Karlovarsko z kolei pokonał na wyjeździe Volejbal Brno 3:0, a siatkarze VK Príbram na własnym boisku oddali VolleyTeam CZU Praha tylko seta.

W ekstralidze siatkarek Sokol Frydek-Mistek poniósł drugą porażkę w sezonie. W meczu 5. kolejki ekipa Izabeli Błasiak i Agnieszki Mitręgi musiała uznać wyższość lidera tabeli, Agela Prostejov. Rywalki pokonały drużynę Polek bez straty seta. Najwyraźniej ich przewaga zarysowała się w drugiej i trzeciej odsłonie spotkania, w których triumfowały aż do 15 i 10. Siatkarki z Prostejova pozostają jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Porażka sprawiła, że Sokol Frydek-Místek spadł z trzeciej na piątą pozycję w tabeli. Agnieszka Mitręga wybiegła na boisko w pierwszej szóstce ekipy przyjezdnych, ale zdobyła tylko dwa punkty, notując 29-procentową skuteczność w ataku. Izabela Błasiak pojawiła się na boisku w drugim i trzecim secie, zapisując na swoim koncie zaledwie jedno oczko.

W pozostałych starciach SK UP Ołomuniec 3:1 pokonał Duklę Liberec, a z trzysetowych zwycięstw cieszyły się ekipy Volebal Prerov i TJ Ostrawa – pierwszy zespół pokonał Fenixa Brno, drugi Kralovo Pole Brno. Najbardziej zacięty pojedynek stoczyły Sokol Sternberk i Olymp Praga, gdzie po tie-breaku triumfowały siatkarki Sokola.