Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy M: Dobre mecze Halaby i Gromadowskiego

Czechy M: Dobre mecze Halaby i Gromadowskiego

W 18. kolejce czeskiej ekstraklasy siatkarzy wygrał zarówno lider z Czeskich Budziejowic z Pawłem Halabą w składzie, jak i wicelider z Kladna z Marcelem Gromadowskim w ataku. Obaj Polacy zaliczyli udane występy. Volleyball.cz Kladno pokonał VK Ostrawa, w którym grają Mateusz Biernat i Damian Sobczak. Swój mecz przegrał również zespół Pawła Pietkiewicza.

Lider czeskiej ekstraklasy, VK Jihostroj Czeskie Budziejowice, odniósł szesnaste zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w trzech setach na wyjeździe AERO Odolena Voda. Dobre spotkanie w barwach Jihostroj rozegrał Paweł Halaba, który zdobył dla swojego zespołu 12 punktów, z czego 9 atakiem przy 69% skuteczności. Dołożył do tego dwa punktowe bloki i jednego asa serwisowego, a w przyjęciu zanotował 50% pozytywnego odbioru i 35% dokładnego. 16 punktów zdobył w tym meczu atakujący Filip Křesťan.

Dwa punkty straty do lidera mają siatkarze Volleyball.cz Kladno, którzy w trzech setach rozprawili się na własnym terenie z VK Ostrawa. W zespole gospodarzy 16 punktów zapisał na swoim koncie Marcel Gromadowski. Polski atakujący 13 punktów zdobył atakiem przy 65% skuteczności, pozostałe trzy zdobył w polu zagrywki. O trzy punkty więcej w tym meczu miał Tomáš Hýský. W zespole z Ostrawy całe spotkanie rozegrał Mateusz Biernat – polski rozgrywający zdobył jeden punkt atakiem. Libero Damian Sobczak zanotował 44% przyjęcia pozytywnego i 28% dokładnego. VK Ostrawa zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli czeskiej ekstraklasy.

Na trzecim miejscu z punktem straty do zespołu z Kladna jest Dukla Liberec. Jan Štokr (15 pkt.) i jego koledzy pokonali 3:0 VK Benátky nad Jizerou, w którym gra Paweł Pietkiewicz. Polski przyjmujący wychodził w podstawowym składzie w dwóch pierwszych setach, w trzecim wszedł z ławki rezerwowych. Zdobył 4 punkty atakiem przy 31% skuteczności, jednak fatalnie spisywał się w przyjęciu (15% pozytywnego i 0% dokładnego). Zespół Pietkiewicza z 8 punktami na koncie jest przedostatni w tabeli.

W innych meczach 18. kolejki czeskiej ekstraklasy czwarty w tabeli ČEZ Karlovarsko wygrał 3:0 z Volejbal Brno, VK Příbram pokonał na wyjeździe 3:1 VolleyTeam ČZU Praha, a SK Volejbal Ústí nad Labem wygrał 3:0 z Fatrą Zlin.