Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Bunge Rawenna triumfuje na koniec rozgrywek

Challenge Cup M: Bunge Rawenna triumfuje na koniec rozgrywek

Ekipie Fabiana Drzyzgi nie udało się odrobić strat z pierwszego meczu, kiedy to Bunge Rawenna wygrała 3:1. W rewanżowym starciu włoski zespół potrzebował dwóch wygranych partii, by cieszyć się z triumfu w rozgrywkach Pucharu Challenge. Przyjezdni poszli jednak za ciosem i oddali Olympiakosowi Pireus tylko jednego seta.

Dzięki wypracowanej zaliczce w pierwszym finałowym starciu drużyna Bunge Rawenna podeszła do meczu z Olympiakosem Pireus na większym luzie, praktycznie od samego początku dyktowała warunki gry. Okazji do zdobywania punktów nie marnowali Paul Buchegger i Nicolas Marechal (8:6). Grecy robili wszystko, by przejąć inicjatywę, Fabian Drzyzga starał się korzystać ze wszystkich opcji w ataku i na drugiej przerwie technicznej było 16:15. Walka trwała praktycznie punkt za punkt, ale w końcówce więcej powodów do zadowolenia mieli Włosi, którzy po zaciętej grze triumfowali 28:26.

Olympiakos wiedział, że jeśli chce unieść w górę puchar, nie może już popełnić błędu. Ta presja go nie sparaliżowała, bowiem prowadził 8:4. Polski rozgrywający mógł liczyć nie tylko na Jeroena Rauwerdinka, ale również Mikko Oivanena, Todora Aleksiewa czy Marcusa Boehme. Gdy zawodnicy z Pireusu prowadzili 16:11, nikt nie spodziewał się, że miejscowi będą mieli jakiekolwiek problemy z dowiezieniem wyniku, tymczasem zrobiło się 20:21 dla rywali. To był jednak ostatni zryw w tej partii, na jaki stać było Bunge Rawenna (25:23 dla Greków).

Nadzieje miejscowych kibiców odżyły, ale i rywale nie zamierzali pozwolić na to, by trwały one zbyt długo. Wprawdzie Olympiakos prowadził 8:5, a nawet 16:12, lecz gracze z Rawenny przeczekali grecki napór, by w decydującym momencie wykorzystać ich słabszy moment i rozstrzygnąć na swoją korzyść ważne akcje (25:20). Nic więc dziwnego, że po takim rezultacie siatkarze z Pireusu opadli z sił i nie byli już tak skuteczni, jak we wcześniejszych setach. Przewaga Bunge Rawenna była już wyraźna i nie podlegała dyskusji, skuteczne zagrania Bucheggera i Marechala pozwoliły Włochom cieszyć się z wygranej w Pucharze Challenge.

Olympiakos Pireus – Bunge Rawenna 1:3
(26:28, 25:23, 20:25, 18:25)

W pierwszy meczu: 3:1 dla Bunge Rawenna

Olympiakos: Rauwerdink (15), Oivanen (11), Aleksiew (10), Boehme (10), Petreas (5), Drzyzga (2), Stefanou (libero) oraz Daridis (libero), Roumelotiakis (1), Zoupani (1), Christofidelis, Stivachtis, Andreadis i Tselios
Bunge: Buchegger (21), Marechal (12), Georgiew (9), Poglajen (6), Diamantini (6), Orduna (2), Goi (libero) oraz Marchini (libero), Raffaelli (11), Vitelli (1) i Pistolesi (1)