Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Trofeum dla Bursa BBSK

Challenge Cup K: Trofeum dla Bursa BBSK

Siatkarki Bursa BBSK zostały triumfatorkami Pucharu Challenge. Podopieczne trenera De Brandta odrobiły straty z pierwszego meczu, w którym przegrały 2:3. W rewanżu nie oddały Olympiakosowi Pireus ani jednego seta, a w sobotnim meczu o walce można było mówić tylko w przypadku trzeciego seta. Turecka ekipa była lepsza w każdym elemencie.

Siatkarki z Pireusu lepiej rozpoczęły rewanżowe spotkanie finałowe, jednak ich minimalna przewaga błyskawicznie stopniała, a do głosu doszły gospodynie pojedynku. Ich przewaga w połowie seta wynosiła 4 oczka, a potem podopieczne Jana Jose de Brandta systematycznie ją powiększały (21:13). W końcowej fazie premierowej odsłony Turczynki pozwoliły swoim rywalkom dopisać do swojego konta jedynie 2 punkty, pewnie wygrywając tę część meczu 25:15. Trudno się temu dziwić, skoro grecki team skończył zaledwie 6 z 30 swoich akcji.

Kolejną odsłonę gospodynie rozpoczęły już z wysokiego C, kontynuując swoją dobrą dyspozycję z poprzedniej partii (8:5). Podobnie jak w pierwszym secie, tak i w tym BBSK narzuciło przyjezdnym swój rytm gry, co chwilę zwiększając swoją przewagę (16:9). Greczynki nie były w stanie zniwelować swoich strat, głównie przez kulejącą ofensywę (14:21) i drugą odsłonę również przegrały wyraźnie 16:25. Po raz kolejny w oczy rzucała się lepsza dyspozycja tureckiego zespołu w ofensywie.

W pierwszym meczu obu ekip Olympiakos Pireus był w stanie odwrócić losy meczu ze stanu 0:2. W rewanżu również starał się odrobić starty w tej części meczu. W trzecim secie Greczynki nie pozwoliły gospodyniom zbytnio się oddalić, ale cały czas o dwa lub trzy oczka z przodu były zawodniczki Bursy BBSK (16:13). W końcówce seta Olympiakos przegrywał już tylko 19:21, jednak ta zaliczka wystarczyła miejscowej ekipie, aby doprowadzić do końca tę partię (25:23). Tym samym siatkarki z Turcji mogły cieszyć się ze zwycięstwa w finałowym dwumeczu, odrabiając z nawiązką straty z pierwszego, przegranego przez nie 2:3 starcia.

Liderką Bursy okazała się Joyce Gomes da Silva, która zapisała na swoim koncie aż 21 punktów, notując przy tym 47% skutecznych akcji ofensywnych. Cały turecki zespół skończył 43 na 101 piłek, co dało mu 43% skuteczności. O wiele gorzej w tym elemencie prezentowały się Greczynki, notując zaledwie 32% udanych ataków. Przyjezdne gorzej radziły sobie także w bloku, stawiając zaledwie 2 udane „czapy”, co przy 11 blokach gospodyń nie mogło wzbudzić entuzjazmu.

Bursa BBSK (TUR) – Olympiakos Pireus (GRE) 3:0
(25:15, 25:16, 25:23)

BBSK: Yildirm (10), Soroglu (4), Kirdar (1), Da Silva (21), Prokopic (10), Horvath (13), Cihan (libero) oraz Hatipoglu, Ince (1), Albayrak i Sarioglu (libero)
Olympiakos: Giota (3), Lazarević (13), Malasi (4), Lamprousi (2), Christodoulou, Hippe (7), Konomi (libero) oraz Vlachaki (3), Teza, Emmanouilidou (1) i Kokkinaki (libero)