Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Olympiakos z trofeum

Challenge Cup K: Olympiakos z trofeum

Chociaż siatkarki Olympiakosu Pireus przegrały pierwszy finałowy mecz z Bursą BBSK 2:3, to w rewanżu były w stanie odrobić swoje straty. Grecki zespół jedynie w premierowej odsłonie musiał uznać wyższość ekipy z Turcji, a kiedy zapisał na swoim koncie trzy kolejne sety, mógł cieszyć się z wywalczenia europejskiego trofeum.

Premierową odsłonę o wiele lepiej rozpoczęły gospodynie (8:4), które wraz z biegiem seta powiększały swoją przewagę (16:10). W końcówce obudziły się jeszcze Greczynki, zmniejszając swoje straty do trzech oczek, jednak nie były one w stanie dogonić już swoich rywalek, które wyraźnie lepiej na przestrzeni tej części meczu prezentowały się przede wszystkim w ofensywie. W niej brylowała Emija Dimitrowa, zapisując na swoim koncie dziewięć punktów.

Drugi set miał już zupełnie inny przebieg, warunki dyktowały podopieczny Branko Kovacevicia, nie oddając swoim przeciwniczkom zbyt wielkiego pola gry (16:12). Olympiakos pewnie kroczył do wyrównania stanu tego spotkania, kończąc całą odsłonę wynikiem 25:20. Na swobodną grę przyjezdnym pozwalało stabilne przyjęcie, co przełożyło się na lepszą postawę w ataku. Saskia Hippe, a także Stephanie Niemer i Styliani Christodoulou grały pierwsze skrzypce w tej części pojedynku.

Również początek trzeciej partii meczu należał do greckiej ekipy (8:5), która nie zwalniała tempa również w połowie seta (16:12). W końcówce zespół z Pireusu włączył jeszcze wyższy bieg, dystansując gospodynie (21:13), pewnie wygrywając całą odsłonę 25:18. Przewaga przyjezdnych najbardziej widoczna była w ofensywie, w której skończyły one 40 proc. akcji, przy zaledwie 28 proc. rywalek. Główna w tym zasługa o wiele bardziej równomiernie rozłożonego ataku. Olympiakos lepiej zagrał również w bloku i zagrywce, posyłając na stronę przeciwniczek dwa asy serwisowe.

Turczynki, które walczyły o przedłużenie losów spotkania, długo dotrzymywały kroku siatkarkom greckiego zespołu. Ten odskoczył dopiero w końcówce, w której nie dał swoim rywalkom najmniejszych szans, prowadząc aż 21:15. Całą partię Olympiakos wygrał 25:16 i dzięki zwycięstwu 3:1 mógł cieszyć się ze zdobycia Pucharu Challenge. Również w tej odsłonie przewaga na siatce Greczynek była bardzo widoczna, a ciężar zdobywania kolejnych oczek leżał głównie na barkach Stephanie Niemer i Jany Poll.

Bursa BBSK – Olympiakos Pireus 1:3
(25:23, 20:25, 18:25, 16:25)

Pierwszy mecz 3:2 dla Bursy

Bursa: Leys (7), Yildirim (6), Belien (11), Karaagac (1), Dimitrowa (24), Albayrak (9), Sarigolu (libero) oraz Ince, Avci, Bytsenko i Aydinogullari
Olympiakos: Giota (8), Niemer (12), Poll (15), Lamprousi (11), Christodoulou (10), Hippe (17), Konomi (libero) oraz Kokkinaki (libero)