Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Greczynki i Turczynki w lepszej sytuacji przed rewanżem

Challenge Cup K: Greczynki i Turczynki w lepszej sytuacji przed rewanżem

W obu pierwszych półfinałowych starciach Pucharu Challenge kobiet do rozstrzygnięcia potrzebne były cztery sety. Atut własnego boiska wykorzystały siatkarki Olympiakosu Pireus, natomiast w pojedynku pomiędzy niemieckim Schweriner SC a tureckim zespołem Bursa BBSK lepsze okazały się zawodniczki z Turcji.

Turczynki spotkanie z niemieckim teamem rozpoczęły od niewielkiego prowadzenia 8:7, a wyrównany wynik utrzymywał się na przestrzeni całego premierowego seta. Dopiero w końcówce ekipa BBSK rozstrzygnęła go na swoją korzyść wynikiem 25:22. Jeszcze bardziej zacięta była druga partia, a do jej rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Jana de Brandta i w całym spotkaniu prowadziły już 2:0. Ciekawa była również trzecia część meczu, w której obie ekipy o wiele lepiej zaczęły radzić sobie w ofensywie. W kluczowym momencie seta trzypunktową przewagę wypracowały sobie siatkarki z Niemiec i nie wypuściły jej już do końca partii, przedłużając tym samym losy spotkania. Podrażnione Turczynki z przytupem weszły w czwartą odsłonę (8:4) i chociaż pod koniec partii dały dogonić się gospodyniom na dwa oczka, to jednak przypieczętowały swoje zwycięstwo w tym secie i całym meczu. Bez wątpienia liderką Bursy BBSK była Joyce Gomes de Silva, która mogła pochwalić się aż 28 oczkami, a w ofensywie zanotowała aż 57% skuteczności ataku. Po drugiej stronie siatki ciężar gry na swoje barki brały Louisa Lippmann oraz Jennifer Geerties, ale odpowiednio ich 20 i 18 punktów nie wystarczyło, aby pokusić się chociażby o tie-breaka. Gospodynie posłały także 11 asów serwisowych przy 6 punktowych zagrywkach rywalek, ale gorzej od przyjezdnych radziły sobie w ataku, co miało decydujący wpływ na wynik tej rywalizacji.

Schweriner SC (GER) – Bursa BBSK (TUR) 1:3
(22:25, 28:30, 25:21, 20:25)

Schweriner: Lippmann (20), Brinker (10), Geerties (18), Hanke (3), Berfield (7), Schölzel (4), Dürr (libero) oraz Gebhardt (1), Dannemiller (1), Souza i Tapp (6)
BBSK: Yildirim (6), Soroglu (6), Kirdar (3), Da Silva (28), Prokopić (8), Horvath (13), Sariuglu (libero) oraz Cihan (libero), Ince, Hatipoglu (2), Baszankowa (1) i Tanil