Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Larnaca: Zwycięstwo Kołosińskiej i Gruszczyńskiej

CEV Satellite Larnaca: Zwycięstwo Kołosińskiej i Gruszczyńskiej

Po porażce w pierwszej rundzie zmagań CEV Satellite Larnaca polska para Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska uniknęły sklasyfikowania na 13. pozycji, pokonując w dwóch setach cypryjski duet Yiasoumi/Yiasoumi.

Polki w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrały w dwóch partiach z niemiecką dwójką Ittlinger/Arnhholdt, choć drugą odsłonę oddały dopiero po grze na przewagi 21:23. W swoim kolejnym spotkaniu zmierzyły się z parą z Cypru – Kateriną i Anastasią Yiasoumi. O ile w pierwszym secie siatkarki z Cypru starały się nawiązać walkę w biało-czerwonym duetem, to ostatecznie przegrały dość wyraźnie 16:21. W drugiej odsłonie Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska nie dały już swoim rywalkom najmniejszych szans i pewnie wygrały tę partię aż 21:10. Całe spotkanie trwało zaledwie 29 minut i ani przez chwilę nie było wątpliwości, która para lepiej grała w tym meczu. Polki jeszcze w sobotę wieczorem zagrają z litewską dwójką Dumbauskaite/Povilatyte.

Yiasoumi K./Yiasoumi A. [CYP] – Kołosińska/Gruszczyńska [POL] 0:2
(16:21, 10:21)

źródło: cev.lu, inf. własna