Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Larnaca: Porażka Polek w I rundzie

CEV Satellite Larnaca: Porażka Polek w I rundzie

Niezbyt dobrze rozpoczęły swój występ w turnieju głównym CEV Satellite w cypryjskiej Larnace Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska. Polki w pierwszej rundzie przegrały z niżej notowanymi Niemkami Sandrą Ittlinger i Lisą Arnholdt i teraz każdy mecz będzie już walką o pozostanie w turnieju.

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska miejsce w turnieju głównym CEV Satellite w Larnace miały zapewnione bez kwalifikacji. W I rundzie trafiły na niemiecką parę Sandra Ittlinger i Lisa Arnholdt, która musiała grać we wczorajszych kwalifikacjach i przebrnęła przez nie szczęśliwie. Polki fatalnie rozpoczęły to spotkanie, oddały niemal całkowicie inicjatywę rywalkom, które dość szybko wypracowały sobie przewagę. Naszym siatkarkom nic nie wychodziło i ostatecznie przegrały wysoko pierwszego seta do 13.

Na szczęście w drugiej partii Kołosińska i Gruszczyńska wróciły do swojej gry, Niemki jednak okazały się trudną przeszkodą do przejścia. Gra się wyrównała, a set rozstrzygnął się w końcówce w grze na przewagi. W niej minimalnie lepsze były siatkarki z Niemiec, które wygrały 23:21 i awansowały do drugiej rundy. Biało-czerwone spadły na prawą stronę turniejowej drabinki i teraz każdy mecz dla nich będzie meczem o być albo nie być w turnieju. Kolejne spotkanie Polki zagrają z reprezentantkami gospodarzy.