Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Göteborg: Francuzi ze złotem, brąz dla Turków

CEV Satellite Göteborg: Francuzi ze złotem, brąz dla Turków

Po trzech dniach zmagań w CEV Satellite w Göteborgu najlepszym duetem okazali się Francuzi Loiseau/Gauthier, którzy w finale pewnie pokonali parę z Rosji – Likotelow/Leszukow 2:0. Trzecie miejsce należało natomiast do Turków, ale ci triumfowali nad parą z Niemiec dopiero po zaciętym tie-breaku.

Półfinały

W niedzielne południe w szwedzkim Göteborgu rozpoczęły się najważniejsze zmagania CEV Satellite. Jako pierwsi na piasek wyszli siatkarze z Rosji i Turcji. Para Likotelow/Leszukow mierzyła się z duetem Giginoglu/Urlu. W pierwszym secie lepsi okazali się Turcy, ale walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie zakończyła się wynikiem 27:25 dla pary znad Bosforu. Nie przełożyła jednak ona swojej dobrej gry na kolejną partię, w niej wyraźnie lepsi okazali się Rosjanie, którzy po 47 minutach walki mogli cieszyć się z awansu do finału, wygrywając tie-breaka 15:9.

Likotelow/Leszukow (RUS) – Giginoglu/Urlu (TUR) 2:1
(25:27, 21:12, 15:9)

Chwilę potem na boisku pojawiła się niemiecka para Fuchs/Stadie, która walczyła z duetem trójkolorowych – Loiseau/Gauthier. Również w tym półfinale pierwszy set należał do zaciętych, a padł łupem niemieckiego teamu. W drugim Francuzi doprowadzili do wyrównania w całym meczu (21:19), a także decydujący set był bardzo zażarty. Cały pojedynek trwał aż 58 minut, a w grze na przewagi lepszy okazał się duet Loiseau/Gauthier (17:15).

Fuchs/Stadie (GER) – Loiseau/Gauthier (FRA) 1:2
(22:20, 19:21, 15:17)

Mecz o brąz

Zaledwie dwie godziny po rozpoczęciu drugiego półfinału na szwedzkim piasku zaczęła się walka o brąz. Do jej rozstrzygnięcia także potrzebny był tie-break. Premierowa odsłona należała do pary Fuchs/Stadie, jednak w kolejnej lepsi byli siatkarze z Turcji (21:16). Dobrą grę przełożyli również na seta numer trzy, choć w nim o zwycięstwo wcale nie było łatwo. Ostatecznie Giginoglu/Urlu wygrali 17:15 i stanęli tym samym na ostatnim stopniu podium w Göteborgu.

Giginoglu/Urlu (TUR) – Fuchs/Stadie (GER) 2:1
(17:21, 21:16, 17:15)

Mecz o złoto

Wielki finał był najmniej ekscytującym spotkaniem ostatniego dnia rywalizacji w Szwecji. Francuzi bardzo szybko zapisali na swoim koncie premierową odsłonę (21:13), a większych złudzeń nie pozostawili rywalom z Rosji także w kolejnej partii, pokonując ich 21:15. Walka o złoto trwała niecałe 30 minut, a zwycięstwo trójkolorowego duetu ani przez moment nie było zagrożone.

Likotelow/Leszukow (RUS) – Loiseau/Gauthier (FRA) 0:2
(13:21, 15:21)

źródło: cev.lu, inf. własna