Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Prudel i Szałankiewicz przeszli kwalifikacje

CEV Masters: Prudel i Szałankiewicz przeszli kwalifikacje

Dwie polskie pary wystartowały w czwartkowych kwalifikacjach do turnieju głównego CEV European Masters w czeskim Pelhrimovie. Swój pierwszy mecz przegrały Monika Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska i pożegnały się z turniejem. Dwa mecze wygrali za to Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz i oni zagrają w turnieju głównym, podobnie jak Kantor/Łosiak, Bryl/Fijałek oraz Kołosińska/Kociołek.

W czwartek rozpoczęły się kwalifikacje do pierwszego europejskiego turnieju CEV Masters w czeskim Pelhrimovie. W pierwszej rundzie Monika Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska zmierzyły się z Inną i Iryną Machno z Ukrainy. Rywalki już od początku meczu uzyskały przewagę, pokazując o wiele lepszą i skuteczniejszą grę. Polki przegrały pierwszego seta do 17, jednak pełne optymizmu wyszły na druga odsłonę. Tu niestety znów lepsze okazały się Ukrainki, które wygrały 21:16 i całe spotkanie 2:0. To oznacza, że Gromadowskiej i Gruszczyńskiej nie zobaczymy w rozpoczynającym się w piątek turnieju głównym.

W kwalifikacjach do turnieju męskiego wystąpili Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz. W I rundzie biało-czerwoni zmierzyli się z turecką parą Hasan Mermer/Murat Giginoglu. Pierwszy set padł łupem naszych reprezentantów, chociaż trzeba przyznać, że zwycięstwo nie przyszło łatwo. Polacy wygrali 21:18, a druga partia okazała się jeszcze trudniejsza dla Prudla i Szałankiewicza. Tureccy zawodnicy wysoko postawili poprzeczkę, ofiarnie bronili i doprowadzili do końcówki na przewagi. W niej lepiej na szczęście poszło naszym siatkarzom, wygrali 24:22 i całe spotkanie 2:0, awansując do II rundy.

W meczu decydującym o awansie do turnieju głównego Prudel i Szałankiewicz zmierzyli się z Richardsem Finstersem i Alexandrsem Solovejsem z Łotwy. W pierwszym secie Polacy kontrolowali wydarzenia na boisku i ostatecznie okazali się lepsi od rywali, wygrali 21:17. W drugim secie jednak zupełnie nie przypominali zawodników z pierwszej partii, za to Łotyszom wychodziło wszystko. Rywale zdobyli sporą przewagę, która była już nie do odrobienia i wygrali tego seta bardzo wysoko do 11. Na szczęście w decydującym secie Prudel i Szałankiewicz wrócili do swojej gry i okazali się lepsi od Łotyszy. Wygrali 15:10 i całe spotkanie 2:1, awansując do czołowej szesnastki, która zagra w turnieju głównym.

W rozpoczynającym się w piątek turnieju głównym zagra 16 najlepszych ekip męskich i żeńskich. Zespoły zostaną podzielone na 4 grupy. W turnieju męskim oprócz Prudla i Szałankiewicza zagrają również Michał Bryl i Grzegorz Fijałek oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a w turnieju żeńskim reprezentować nasz kraj będą Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek.