Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Polki przegrały wygranego seta

CEV Masters: Polki przegrały wygranego seta

W meczu o pierwsze miejsce w grupie Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek przegrały z fińską parą Lahti/Parkkinen. W drugim secie biało-czerwone prowadziły już 17:11, jednak nie dały rady wygrać. Porażka oznacza, że nasze reprezentantki w sobotę zagrają w barażu o awans do ćwierćfinału turnieju.

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek w meczu o pierwsze miejsce w grupie zmierzył się z Taru Lahti-Liukkonen i Anniiną Parkkinen z Finlandii. Początek meczu należał do rywalek, które szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Polki grały słabo i nieskutecznie, przez co siatkarki z Finlandii powiększały przewagę i na przerwie technicznej prowadziły już 14:7. Po przerwie biało-czerwone próbowały odrobić straty, w pewnym momencie przegrywały już tylko czterema punktami (14:18), ale nie dały rady odwrócić losów seta. Rywalki wygrały 21:15 i objęły prowadzenie w spotkaniu.

Kołosińska i Kociołek dużo lepiej weszły w drugiego seta, którego rozpoczęły od prowadzenia 5:3. Rywalki momentalnie wyrównały, ale kolejne cztery punkty zdobył nasze siatkarki i na przerwie technicznej prowadziły już 13:8. Polki grały bardzo uważnie i przede wszystkim skutecznie, co pozwoliło im utrzymać wysoką przewagę (17:11). W końcówce Lahti i Parkkinen zaczęły się niebezpiecznie zbliżać, zmniejszając straty do trzech punktów (16:19). Po chwili nasze siatkarki miały piłkę setową, ale rywalki wygrały cztery kolejne wymiany i zrobiło się nerwowo. Doszło do zaciętej końcówki na przewagi, zarówno Polki miały piłki setowe, jak i rywalki piłki meczowe. Niestety ostatnie dwie piłki należały do Finek – wygrały one 27:25 i całe spotkanie 2:0. Oznacza to, że nasze siatkarki będą musiały walczyć w sobotę o awans do ćwierćfinału.